Dejte šanci rebarboře

Nové chutě v kuchyni

Dejte šanci rebarboře

Článek Vám zabere

Naše babičky ji pěstovaly na zahrádkách a rády ji používaly při vaření. Zdánlivě nevýrazná rostlinka si opět vydobývá své místo na výsluní. Objevte kouzlo Rebarbory i vy.

Rebarbora se k nám dostala z Číny a Tibetu, kde ji používali jako léčivou rostlinu. Pro svůj vysoký obsah vitamínů a minerálních látek se velmi rychle zařadila mezi rostliny používané v tehdejší medicíně. Kromě vápníku, hořčíku, manganu, fosforu, sodíku, jódu a železa obsahuje také vitamín A a vitamíny skupiny B. Rebarbora působí blahodárně na obranyschopnost člověka i na nervovou soustavu a patří mezi potraviny, které napomáhají snižovat cholesterol. Obsahuje lutein, což je sloučenina, která pozitivně působí na pokožku a oči. Je také výborným zdrojem vlákniny a podporuje správnou činnost trávicí soustavy.

Nakrájená rebarbora v misce

K rebarboře patří teplo

Rebarboru většina lidí vnímá jako ovoce, pro svůj hojný výskyt se jí totiž dříve přezdívalo „ovoce chudých“. Překvapivě ale jde o zeleninu, i když se z ní vyrábí džemy, či vína a často bývá používána jako náplň do buchet a koláčů. Lidem chutná její osvěžující, kyselkavá chuť. Bonusem pak je obsah vitamínů a látek prospěšných zdraví.

Pokud se ji chystáte zařadit do svého jídelníčku, pak počítejte s její tepelnou úpravou. Specifická chuť rebarbory napovídá, že obsahuje kyseliny, konkrétně citronovou, jablečnou a šťavelovou. Zatímco první dvě tělu prospívají, poslední kyselina může způsobovat nevolnost, bolesti žaludku a zvracení. Po tepelném zpracování však tyto problémy nehrozí.

V koupelně i na zahradě

Kromě vaření se dá rebarbora využít i k jiným účelům. Zejména blondýnky ocení odvar z rebarbory, který mohou použít jako tonikum na vlasy. Díky ní docílí vytouženého přirozeně vypadajícího medového odstínu vlasů. Využít se dá ale i na zahradě. Vývar z jejích listů, vody a mýdla ochrání rostliny a stromy na vaší zahrádce před mšicemi a jinými škůdci.

Rebarbora má své zastánce i odpůrce, jako téměř vše. Pro lidské zdraví má však spoustu plusů a dá se na ní výborně pochutnat. Rada na závěr, dá se zamrazit a používat i v zimě jako připomínka teplých letních dnů třeba ve vynikajícím koláči.