Jak jsme cvičili s Davidem Hufem Deepwork

Deepwork

Jak jsme cvičili s Davidem Hufem Deepwork

Článek Vám zabere

Čtenářky Plus pro Vás vyzkoušely Deepwork pod vedením Davida Hufa. Spálily spoustu kalorií a zahrály si i na lovce. Přečtete si, jak lekce probíhala!

Osm statečných a David

Osm statečných čtenářek nakráčelo ve středu 30. 8. do tělocvičny. Neměly představu, co od cvičení očekávat. Deepwork se sice stal v zahraničí hitem, ale v českých tělocvičnách je ještě horkou novinkou a o svou popularitu ještě bojuje. Holky s sebou měly tedy jen dostatek vody a dobrou náladu.

Deepwork se cvičí v několika fázích, které se zakládají na energii přírodních elementů. „Ze země vyrůstá dřevo. Dřevo zapaluje oheň. Oheň hasí voda a nakonec se voda vsakuje do země,“ představil elementy David Huf. Osm statečných si rychle uvědomilo, že fáze ohně jim dá zabrat a voda pro ně bude zaslouženou odměnou. „Ten oheň poznáte. V jeho fázi budete spalovat nejvíce dřeva neboli energie. Voda je naopak zklidňující. Její fáze vás na konci lekce zklidní. Dodá vám ztracenou energii.“ vysvětloval Huf.

Spálit les a lovit pomocí luku

David se nemýlil. Fázi ohně čtenářky opravdu pocítily. Jejich tváře zčervenaly a na čele se jim objevily kapky potu. Krok s Davidem ale držely statečně. Deepwork totiž není náročný na choreografii a cvičí se s přirozenými pohyby. Jeden ze cviků ve fázi ohně se jmenoval „lovec.“ Sportovkyně střídaly dřepy a výpady lovce, při kterých natahovaly pomyslný luk. Po fázi ohně se David trefně zeptal: „Cítíte, kolik jste spálily dřeva?“ „Přímo celý les!“ odpověděla účastnice Gábi.

Lekce Deepworku. Natahování luku

Kde s Deepworkem pokračovat?

„Uběhlo to tak rychle. Ani bych neřekla, že jsme cvičily hodinu a půl.“ sdělila dojmy jedna z osmi statečných Jana. Holky se opravdu bavily a vyzvídaly od Davida, kde s ní mohou pokračovat. „Deepwork má zatím v Čechách a na Slovensku asi 70 vyškolených trenérů. Myslím, že tak třetina našich trenérů bude v Praze a ve větších městech, kde lekce Deepworku určitě seženete.“ potěšil odpovědí účastnice David. Zmínil také svůj další program - velkou tour nazvanou Tělo a mysl. Během této akce navštíví na podzim 5 českých měst, kde bude cvičit Deepwork společně s Olgou Šípkovou. Více se o tom dozvíte na jeho webových stránkách.

Lekce Deepworku, závěrečná relaxace

Účastnice domů nespěchaly. Proč taky? Dostaly super šanci vyzpovídat zkušeného trenéra. Ptaly se, jak vybrat tu správnou pohybovou aktivitu, když mají zdravotní omezení. Jak opět začít s cvičením po delší pauze, nebo čím po sportování zaplnit žaludek, aby mělo spalování kalorií ten správný efekt.

A co vy, zkusíte si spalovat dřevo na Deepworku?