Je pálivé jídlo nezdravé?

Fakt nebo mýtus?

Je pálivé jídlo nezdravé?

Článek Vám zabere

Už jste někdy zaslechli, že pálivé jídlo je nezdravé, nebo že způsobuje problémy s trávením? Nenechte se klamat! Jestli chcete znát o pikantním jídle pravdu, začtěte se.

Účinky většiny druhů pikantního jídla na naše zdraví tkví ve sloučenině kapsaicin. Ta se řadí mezi skupinu alkaloidů, které způsobují pálení při styku se sliznicí člověka. Kapsaicin můžeme najít výhradně v paprikách. Jeho největší množství najdeme v chilli papričkách, které jsou typické svou pikantní chutí.

Co ale ono pálení způsobuje?

Chemická sloučenina kapsaicin vyvolává dráždění zakončení nervů, které jsou citlivé na bolest. Takže pokud sníme pálivou papričku, která obsahuje nejvíce zmíněné chemické struktury, vyvolá to v našem těle jistý druh bolesti a pálení. Avšak ve skutečnosti nedojde v našem organismu k žádnému popálení. Jen podrážděné neurony, uvolní neurotransmitery, které vyšlou do mozku pocit bolesti.

Kapsaicin tlumí bolest!

Jak je možné, aby kapsaicin tlumil bolest, když po jeho konzumaci je naše tělo v jednom ohni a mozek dostává informace o pocitech bolesti? Jednoduše, pokud využijeme tento princip a použijeme kapsaicin jako přírodní prostředek proti bolesti. Kapsaicin sníží aktivitu receptorů pro vnímání bolesti a automaticky tak dojde ke sníženému vnímání bolestivých podnětů. Tím jsou tyhle signály do mozku redukovány a mozek tak nezaznamenává žádnou bolest.

Krémy s kapsaicinem jsou velmi účinné pro úlevu od artritidy či bolesti svalů. Nedávné výzkumy prokázaly, že kapsaicin je účinný také při některých druzích chronické bolesti. Kromě již zmíněné artritidy, působí také při lupénce, pásovém oparu či při intenzivní bolesti hlavy.

Díky chilli papričkám třeba i zhubnete

Dalším pozitivním účinkem kapsaicinu je povzbuzení našeho metabolismu. Ten je díky chemické sloučenině stimulován až na úroveň o čtvrtinu vyšší než obvykle a tělo následně spaluje přijaté kalorie rychleji, riziko ztloustnutí se tak přirozeně snižuje.

Kapsaicin umí také regulovat krevní cukr po jídle. Způsobuje pocit dřívějšího nasycení, tudíž dochází k regulaci množství snědeného jídla a cesta za vysněnou postavou je rázem o to jednodušší!

Chili papričky

Pálivé jídlo způsobuje zažívací potíže

Tenhle mýtus je v naší populaci nejvíce rozšířen. Pravda je ale taková, že pálivá paprika má na trávení dva různé účinky. Prvním z nich je tvorba slin a žaludečních šťáv. Sliny obsahují enzymy a žaludeční šťávy zase kyseliny, které jídlo dále rozkládají. Druhý účinek kapsaicinu je schopnost inhibovat růst bakterií způsobující žaludeční vředy.

Výzkumníci se tímto mýtem zabývali do hloubky, přičemž zkoumali strávníky „mdlých“ jídel, jak je typické například pro českou kuchyni a strávníky jídel ostrých, pikantních. Pomocí miniaturních kamer v jejich žaludcích nenašli žádné rozdíly. Tudíž dospěli k závěru, že ostré jídla žaludek nijak nepoškozují.

Nejez pálivé, zhorší se ti pleť!

Vyšší produkce trávicích šťáv způsobená kapsaicinem čistí střeva, trávení probíhá rychleji a účinněji. Protože v lidském těle všechno se vším souvisí, má dobré trávení vliv naopak na zlepšení kvality pleti. Díky vyššímu pocení se sice může zvýšit tvorba mazu, nejde ale o takové zvýšení, aby mělo za následek tvorbu pupínků. Takže i když máte problematickou pleť, není nutné se vzdát například vaší oblíbené thajské kuchyně, právě naopak!

Zapomeňte tedy na všechny zmíněné mýty o pálivém jídle. Pokud ho máte rádi, tak si jej dopřejte, protože vám neublíží. Dbejte ale na pestrý a vyvážený jídelníček.