Mlsejte na Silvestra bez výčitek!

Vyvážený jídelníček

Mlsejte na Silvestra bez výčitek!

Článek Vám zabere

Umíte si představit silvestrovský večer bez stolu plného dobrot? Mlsat lze ale i vyváženě a my vám poradíme, jak na to, abyste si dobroty mohli vychutnat nejen na Silvestra, ale i po celý rok!

Chystáte silvestrovskou oslavu pro kolegy z práce, kamarády nebo svou rodinu? Nebojte se dát fantazii prostor a pusťte se do tematické party. Nejen, že můžete přizpůsobit výzdobu, ale také si o to více vyhrát s vizuální stránkou pokrmů.

Hvězdný večer

Po vánočním pečení vám formička na cukroví s motivem hvězdy dost možná leží na vrchu krabice, proto se po ní natáhněte – bude potřeba na jednohubky, bez kterých se váš stůl neobejde! Nachystejte si žitný chléb, tvaroh, šunku nejvyšší jakosti a bílou ředkev. Nakrájejte chléb na tenké krajíčky, poté naloupejte ředkev a nakrájejte ji na tenké pásky. Postupně vykrajujte hvězdu ze všech vrstev – chleba, šunky i ředkve. Postup je snadný, natřete chleba tvarohem a navrstvěte šunku a ředkev.

Kombinace lze dále rozvíjet, například doplnit o plátek sýra či ředkev nahradit jinou oblíbenou zeleninou. Vykrajovátka můžete střídat, stejně jako druhy oblohy a chleba. Ořechový například chutná skvěle v kombinaci s aromatickými sýry a mandarinkami. Vašemu hvězdnému večeru nestojí nic v cestě!

silvestrovské jednohubky

Netradiční zobání

Klasickým chipsům a křupkám už odzvonilo, teď je v módě čerstvá zelenina! Nakrájejte mrkev, řapíkatý celer, papriku a okurku na asi 0,5 cm tlusté špalíčky a podávejte spolu s oblíbeným dipem. Lahodně chutná třeba kombinace tvarohu a koření, ovčích sýrů nebo hummusu. Využít se dá i samotný řapíkatý celer nakrájený na tenčí plátky, který můžete promíchat například s jablky a ořechy. Připravíte tak osvěžující zimní salát.

Jahody v čokoládě

Pokud máte chuť na něco „jižanského“, zkuste v obchodě koupit uzrálá cherry rajčátka a kvalitní mozzarellu. Napichujte je spolu s lístkem čerstvé bazalky na párátka a na závěr zakápněte olivovým olejem. Nezapomeňte na ovoce – zkuste své oblíbené nakrájet na větší kousky a namočit z poloviny do horké čokolády. Posypte jej oříšky a máte osvěžující dezert, který budou vaši hosté milovat!

Novoroční přípitek

Ačkoliv je v této vychytávce trocha cukru, jistě vám zachutná, potěší hosty a dokonale doplní vaše téma. Rozkrojte citrón na půl. Půlkou citrónu potřete hrdlo sklenice dokola tak, abyste nevynechali žádné místo. Do misky nasypejte trochu třtinového cukru a pomalu do něj vkládejte sklenici hrdlem dolů, aby byla všechna místa obalená. Sklenici můžete ještě ozdobit jahodou a pár sekund před půlnocí naplnit šampaňským.