Archeoskanzen Modrá

 • Tip na výlet
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Jedno z nejkrásnějších ročních období, jaro, přináší spoustu krásných slunečných dní. Pokud máte chuť prožít příjemný den, neváhejte a udělejte si výlet do ARCHEOSKANZENU MODRÁ.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Archeologický skanzen Modrá se nachází na okraji stejnojmenné obce, nedaleko Uherského Hradiště, v místech, která v 5. století př. n. l. osídlili Keltové, ve 4. století po Kristu zde pobývali Germáni a v 8.-12. století tu žili naši předci Slované.

  Návštěvníci mají možnost poznat, jak žili Slované, vyzkoušet si dávná řemesla, ochutnat speciality, zhlédnout původní plodiny, keře i stromy. Děti určitě potěší nevšední hospodářská

  zvířata, kterých zde spousta volně pobíhá. Během sezony se zde pořádá celá řada kulturních akcí, které mají inspiraci ve slovanské historii – slavnosti, vystoupení, výstavy a trhy.

  Areál skanzenu je tvořen stavbami, které jsou částečně zahloubené do země a při jejich realizaci bylo vycházeno ze skutečných archeologických nálezů. Funkční celky tvoří vstupní brána a strážní věže. Na ně pak navazují obytné a hospodářské budovy, řemeslnický areál a církevní prostor.

  Ve vesnici Modrá a jejím okolí proběhlo také několik krajinářských změn, mezi kterými lze vyzvednout výstavbu a rekonstrukci osmi rybníků s možností využití k rekreaci i rybolovu. Kromě toho přispívá k malebnosti atmosféry bezprostřední, krásné okolí, kde se můžete projít kolem stylově osázeného rybníka pyšnícího se spoustou vyřezávaných soch.

  Přijeďte a poznejte naši dávnou minulost.

  Otevírací doba archeoskanzenu:
  Od 1. 4. do 30. 4.: Út-Ne 9.00-16.00 h

  Od 1. 5. do 31. 10.: Po-Ne 9.00-17.00 h

  Od 1. 11. do 31. 3.: podle počasí pro skupiny na objednávku

  Další informace získáte na www.archeoskanzen.cz.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů