BMI kalkulačka

BMI (body mass index) je index tělesné hmotnosti. Pro jeho výpočet potřebujete znát pouze svou výšku a hmotnost. Tento index slouží jako základní zhodnocení, zda je vaše hmotnost v normě. Výsledek berte jako orientační.

ABSI (a body shape index) je index tvaru těla, který pracuje s obvodem pasu. Rozšiřuje tak BMI (=index tělesné hmotnosti), který obvykle slouží, jako základní výpočet pro zhodnocení tělesné hmotnosti.

BMI Kalkulačka

let
cm
kg

Doporučený příjem kalorií
ABSI cm

Infobox

Věděli jste, že ...

V případě, že patříte do rizikové kategorie (obezita), je vhodné vyhledat lékaře specialistu – obezitologa nebo nutričního terapeuta a snížit hmotnost o 5-10 %. Myslete na to, že nabraná kila nelze zhubnout najednou, ale pozvolným, dlouhodobým procesem, který nezatěžuje organismus. Nejlepším způsobem, jak obezitě předcházet, je dodržovat zásady zdravého životního stylu. Ten zahrnuje pravidelnou a pestrou stravu a vhodnou pohybovou aktivitu. V případě léčby obezity nebo snižování nadváhy by měl být výdej energie vyšší než její příjem. Přijatá energie by však nikdy neměla být nižší než bazální metabolismus, což je minimální množství potřebné energie pro fungování vnitřních orgánů a udržování životních funkcí.

Články týkající se BMI kalkulačky