Cestujeme se zvířetem do zahraničí

 • Domácí mazlíčci
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Chystáte se do zahraničí a nechcete nechat svého psa nebo kočku u známých, v hotelu, či v útulku? Můžou cestovat s vámi, pokud mají platný pas, jsou očipováni a očkováni proti vzteklině.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  O podmínkách cestování do zahraničí se ještě s patřičným předstihem informujte na velvyslanectví příslušné země a především na Státní veterinární správě. Všechny důležité informace, včetně seznamu veterinárních lékařů, kteří jsou oprávněni vydávat pasy pro malá zvířata, najdete na jejích internetových stránkách. Základní informace jsme pro vás alespoň shrnuli: Ještě před vydáním pasu, očkováním a popřípadě vyšetřením krve na hladiny protilátek, musí být zvíře označeno mikročipem. Členské státy EU totiž mohou požadovat označení zvířete pouze mikročipem (nikoliv tetováním), dále sérologické vyšetření (prokázání vzniku dostatečného množství protilátek), ošetření proti echinokokóze (odčervení) a ošetření proti klíšťatům. Zvířata mohou být očkována proti vzteklině již od 3 měsíců věku, očkování však nesmí být mladší než 1 měsíc a starší než 1 rok.

  Pokud se vydáváte na cestu letadlem a nechcete, aby vaše zvíře tesknilo v zavazadlovém prostoru, může cestovat s vámi. V prostoru pro cestující však mohou být maximálně dvě malá zvířata – jedno v třídě Economy a jedno v třídě Business. Týká se to ovšem pouze psů, kočky, králíci nebo činčily musejí být umístěni ve speciální schráně o maximálním rozměru 48 x 32 x 29 cm. A protože váha i se zvířetem nesmí přesáhnout 8 kg, je jasné, že toto privilegium se týká jen velmi malých psů. Velký pes má tedy smůlu, může cestovat pouze ve speciálních schránách v určené části zavazadlového prostoru, kde jsou zajištěny jeho základní životní potřeby. Za přepravu zvířete se platí podle tarifu, jehož výši si zjistíte u příslušné letecké společnosti.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů