Do zoo, do skanzenu, na hrad

 • Tip na výlet
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Do zoo, do skanzenu, na hrad… Velikonoce budou letos pestré

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“Pražská zoo

  Veselé Velikonoce letos připravují v pražské zoo. V neděli 24. dubna se tu budou slavit první narozeniny gorilího samečka Kiburiho a na programu bude množství „gorilích“ aktivit souvisejících s tématem ohrožených lidoopů. Následující den, na Velikonoční pondělí, se budou v zoologické zahradě plést pomlázky, barvit vajíčka a soutěžit o největší trofej – vejce pštrosa dvouprstého.

  www.zoopraha.cz

  Valašské muzeum

  Tradičně bohatý program si na velikonoční svátky připravili ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Celý víkend tu nebude chybět bohatá nabídka velikonočního zboží, ukázky pletení pomlázek a zdobení kraslic. Na Bílou sobotu se tu koná velikonoční jarmark. Od 9 hodin bude navíc v areálu Dřevěného městečka vyhrávat kapela Staré Gatě. Program končí v pět odpoledne.

  V neděli pak lze v Dřevěném městečku sledovat velikonoční zvyky v podání souborů Děcka z Kunovic a Hanák z Troubek. V kostelíku svaté Anny se ve 12.00 a 13.30 h koná koncert Zašovského chrámového sboru. I v pondělí bude v areálu Dřevěného městečka hrát cimbálová muzika Soláň, v 11 a ve 14 hodin je možné zhlédnout jarní zvyky v podání dětského folklorního souboru Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm.

  www.vmp.cz

  Hrad Svojanov

  Velikonoce bude možné strávit i na hradech a zámcích, které už mají od 1. dubna otevřeno. Zajímavý program nabízejí například na Svojanově, který leží kousek od Poličky. V sobotu a v neděli se tu koná tradiční velikonoční veselice. K vidění tu budou historická řemesla, nádvoří se rozezní dobovou hudbou, nebudou chybět ani šermíři. Na oběd je možné vyrazit do hradní restaurace.

  www.svojanov.cz„}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů