Domov BON PARI, JOJO, Lentilek a Hašlerek slaví 150, výročí!

 • Závod SFINX Holešov
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Závod SFINX Holešov, světový specialista Nestlé na výrobu nečokoládových cukrovinek letos slaví narozeniny. Připojte se k oslavám i vy!

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Píše se rok 1863 a v Holešově v dnešní ulici Palackého vzniká nová dílna na výrobu cukrovinek. Pod vedením podnikatele Philippa Kneisla pracuje asi 20 zaměstnanců, kteří se specializují na výrobu kandytového zboží. Už v tomto roce si mohli všichni milovníci dobrot odnést z krámku oblíbené cukrové špalíky, karamelové zboží, proslazované ovoce, marmelády, kuličky z arabské gumy, nejrůznější bonbony, furé či ústenkové pastilky. Za necelých 60 let se dílna rozšiřuje na továrnu s počtem asi 200 pracovníků a stále roste. V roce 1910 se otevírá nová budova továrny v místní části Všetuly. Brzy nato je firma znárodněna a v roce 1949 oficiálně vzniká národní podnik SFINX s typickým logem egyptské sfingy, která zůstává značkou celého závodu až dodnes.

  Od roku 1992  je SFINX Holešov specializovaným závodem společnosti Nestlé Česko s.r.o., zaměřeným na výrobu především značek JOJO a BON PARI, HAŠLERKY či LENTILKY. Za uplynulých 20 let závod v rámci Nestlé prošel výraznou modernizací. Například v létě tohoto roku byla spuštěna zcela nová linka na výrobu želatinových výrobků. V tuto chvíli v závodě SFINX Holešov pracuje až 500 lidí, kteří denně vyrobí až 60 tun potravin, z čehož více než polovina výroby je určena na export například na Slovensko, Polsko, ale také do Ruska, Británie, USA nebo Austrálie. Pozornost se věnuje ale nejen modernizaci závodu.

  Ve středu zájmu jsou inovace složení – důraz klademe na přírodní barviva či rostlinné extrakty,  které nahradily umělé složky.   Co zůstává neměnné je silná tradice a špičková kvalita všech výrobků.

  Dozvěděli jste se zase něco nového? Až příště rozbalíte například sáček JOJO Mixle Pixle, ve kterém najdete vždy jiný želé příběh, vzpomeňte si na tradici a příběh malé dílny se sfingou ve znaku,, která vyrostla v „dámu“ světového formátu.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů