Jak naučit děti pít?

 • Pitný režim dětí
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Děti většinou pijí, až když dostanou žízeň, což je však pozdě. Lahev nebo hrnek s vodou by měly mít stále nablízku. Měly by nosit vodu do školy, na tréninky, do kroužků. Neměla by chybět pěkně na očích ani v jejich dětském pokoji, na stole s počítačem a v ostatních místnostech, kde se nejčastěji pohybují. Někdy je pro ně několik kroků do kuchyně skutečnou překážkou a raději žízní.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Množství denního příjmu tekutin se odvíjí podle jejich věku, aktivity a také podle počasí – v parném létě potřebují pít více. Pít by se mělo průběžně po celý den po menších dávkách. Nejvhodnějšími nápoji jsou voda, minerálka, čaj. Do vody můžete přidat plátek ovoce nebo nakapat trochu přírodní šťávy. Sladkým limonádám se snažte vyhýbat.

  Nezapomeňte dávat dětem do denního jídelníčku dostatek ovoce a zeleniny. Jsou nejen šťavnaté a vodnaté, ale dostanou do těla i potřebné vitaminy, vlákninu a další cenné látky. Například v zelenině je více než sedmdesát procent vody, taková zásobárna vody tělu přijde vhod. Zeleninové koktejly a džusy jsou spíše na zasycení a výživu. Svačinu však mohou doplnit. Označení 100% džus neznamená, že dítěti dopřáváte to nej – obsahují umělá barviva, konzervační látky a spoustu cukru. Nejlepší jsou pro děti čerstvě vymačkané šťávy, které zřeďte vodou pro dostatek tekutin v těle.

  Pokud jde o na chuť kyselé pitivo, oslaďte je například medem. Pokud jim obstaráte BIO džusy, překvapí vás úplně jiná a lahodná chuť než u klasických krabicových džusů. Děti mají rády změny. Kupujte jim častěji nové hrníčky, skleničky nebo obyčejné kelímky. Mají různé designy jejich oblíbených hrdinů, jsou na nich namalována roztomilá zvířátka a jiné krásné motivy. Budou se na pití více těšit.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů