Jak relaxovat netradičně?

 • Wellness procedury
 • 4 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Wellness aktivity jako saunování, vířivka, masáže nebo třeba zábaly jsou v našich končinách poměrně rozšířené. Zkoušeli jste ale někdy mléčnou koupel nebo hroznovou kúru? Nechte se inspirovat a zkuste

  {containers“:[{„id“:3,“type“:“container100″,“params“:[],“shapes“:{„first“:[{„id“:4,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Jistě znáte stresové situace z práce, doma to také může být dost chaotické, povinnosti se jen hromadí. „V těchto chvílích člověk dostává do ohrožení sám sebe. Důležité však je, abychom tyto pocity vnímali a uměli je regulovat. Abychom se ve svých pocitech a emocích vyznali a dopřáli tělu a duši oddych, zkrátka to, co potřebuje. Potom bude i naše mysl jasnější a my se budeme cítit lépe.“, radí psycholožka Denisa Maderová.

  Důležité je v sobě nenechat nahromadit stres, špatnou náladu a negativní energii. Zkuste včas třeba nevšední relax, který osvěží tělo i mysl.

  Mléčná a medová koupel

  Koupele mají pro lidské tělo i duši úžasné účinky. Teplo napomáhá k celkovému uvolnění a odpočinutí stáhnutých svalů a unavených končetin. Mléčná procedura obvykle začíná masáží celého těla suchým ručníkem. Po masáži je tělo prokrvené a připravené na vstřebání všech důležitých látek, které tato mléčná koupel může tělu poskytnout. Říká se, že stejnou koupel absolvovala Kleopatra každý den, a tím si udržovala svou pověstnou krásu. Mléko má blahodárné účinky na pokožku celého těla, které z něj získá hebkost a vláčnost. Kdybyste si chtěli tuto proceduru připravit doma, pořiďte si běžné, plnotučné mléko. Kdybyste však chtěli zkusit něco ještě originálnějšího, připravte si koupel z kobylího mléka. Další možností, jak si nachystat příjemnou koupel, je k mléku přidat med. Mléko s medem vytváří jednoduše geniální kombinaci. Jestli vás trápí napětí v pokožce a potřebujete uklidnit citlivou pleť, tato varianta je ideální a můžete si ji snadno připravit také doma. Rozpusťte v litru pro tělo příjemně teplého mléka deci medu a tuto směs následně přidejte do naplněné vany. V případě, že máte extrémně suchou pokožku, můžete použít dvojnásobné množství. Po příjemné koupeli si můžete dopřát také lahodný drink, a to když do sklenice teplého mléka přimícháte med a podle chuti také skořici.

  Hroznová kúra        

  Hroznové víno se nemusí používat jen na výrobu vína, šťávy nebo k přímé konzumaci. Může posloužit také na zkrášlování těla. Jak? V podstatě jde o proces, kdy pleti dopřejeme jemný peeling ze slupek hroznů a drobných peciček. I v této proceduře může být zahrnuta koupel s esencí vinné révy. Hroznové víno má na pleť vynikající vliv, protože ji zbavuje odumřelých buněk. Pokožka pak lépe dýchá a rozzáří se, bude mít mladistvější vzhled, a to díky látce polyfenol, která se vyskytuje v hroznovém víně. Tělo je po této kúře odpočinuté a osvěžené, dokonce působí jako prevence srdečně-cévních chorob. Vinná terapie se v současnosti stává velkým hitem. Můžete to vyzkoušet i doma, když zčásti rozmačkáte kuličky hroznů a vzniklou hmotou včetně jadérek a slupek budete jemně třít pokožku. Doporučujeme ale zajít do specializovaného centra, kde si u této procedury daleko více odpočinete, než kdybyste si ji připravili sami.

  Masáž australských domorodců

  Tuto proceduru nabízí některá specializovaná relaxační a masážní centra. Je doprovázena speciální hudbou s původem u australských kmenů. Na výběr pravděpodobně dostanete z několika druhů olejů. Nejčastěji jde o ylang-ylang, neboli cypřiš, s omlazujícími účinky. Další oleje jsou například borovicový, grepový, jalovcový nebo pomerančový. Všechny zmiňované oleje spojují detoxikační vlivy na tělo. Můžete si však vybrat i z harmonizačních olejů jako například levandulový. Začátek masáže probíhá tak, že se do speciální dřevěné misky vloží lístky šalvěje či rozmarýnu a zapálí se. Australští domorodci věřili, že se tímto rituálem očistí duch a tělo se připraví na relaxaci. Pak teprve následuje klasická relaxační masáž.

  Odpočinek na seně

  Zní to zajímavě? Už naši prarodiče si chodívali jen tak lehnout do sena. Neděláme si z vás legraci, vůně sena má uklidňující účinky. V některých wellness centrech, především v zahraničí, vám z čerstvě nakoseného sena z horských luk připraví speciální koupel, která se užívá, jako doplňková procedura při léčbě revmatu a na podporu látkové výměny. Do vany se vloží pytlík se senem a horskými bylinkami. V této koupeli by měl člověk vydržet alespoň 20 minut. Po ní si jde lehnout do dřevěné postele plné sena, které je však přikryté tak, aby seno nepříjemně nepíchalo. Pak už stačí jen zavřít oči, zhluboka dýchat a odpočívat. Tato procedura však není vhodná pro alergiky.

  Všechny tyto terapie doporučujeme vyzkoušet zejména, když jste velmi pracovně vytížení. Je příjemné si je občas dopřát i „jen tak“. Pro tělo je velmi důležité odpočívat jak aktivně – pomocí sportu, ale i pasivně – že vyzkoušíte některé z běžných i méně známých procedur. Když je člověk odpočinutý, projeví se to také na jeho zevnějšku.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů