Jak správně krmit malého psa

 • Výživa psů
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Malý pejsek je na první pohled praktické“ stvoření. Schováte ho do tašky, takže s ním můžete i do obchodu, a máte-li tolerantního šéfa, může být s vámi i v práci. Ale pozor, ať vám ho tam nepřekrmí!“

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“Jak správně krmit malého psa

  Malý pes je většinou roztomilý tvor, pokud to není zrovna vztekloun a uštěkanec, ale za to může většinou neblahý vliv páníčka. Mnozí odborníci dokonce zdůrazňují, že zvířátko na pracovišti má kladný vliv na pracovní atmosféru a náladu zaměstnanců. A rozhodně prý nesnižuje pracovní výkony, naopak. Ostatně canisterapie – léčba pejskem – se osvědčila při léčbě depresí, austismu a různých duševních poruch.

  Malí psi jsou celkem odolní a dožívají se vyššího věku než velká plemena, takže s vámi mohou strávit i sedmnáct let života, někdy dokonce více. Pokud jsou ovšem zdraví. Protože právě ta jejich roztomilost láká lidi k tomu, aby nabízeli malým psům různé pamlsky. Na velkého psa si nikdo netroufne, ale u bišonka, yorkshiráčka nebo trpasličího jezevčíka ukousnutí ruky rozhodně nehrozí.
  Byť je páníček sebeobezřetnější, pejskové jsou mazaní. Pokud je pustíte z dohledu (a na vodítku je většinou pořád nedržíte), najdou si po čichu laskavou, leč nepoučenou, duši, která jim nabídne piškoty, perníčky, dortík nebo kus housky se salámem.

  Třeba takový jezevčík, Kavalier King Charles Spaniel nebo šeltie. Ti mají žravost v genech a je třeba na ně dávat obzvlášť velký pozor. Jsou schopni naládovat se až k prasknutí. Jezevčíci jsou norníci, vyhrabou kdejakou kost a pochutnají si i na myší mrtvolce nebo dokonce psím hovínku, což uvádí chudáky jejich majitele k zoufalství.

  Někteří mrňousové jsou naopak velmi vybíraví v jídle. A jejich majitelé podlehnou žadonícím psím očím a dávají jim zbytky jídel od stolu nebo je krmí téměř výhradně pamlsky. Pes pak přibírá na váze a je z něj dýchavičná koule, která vláčí bříško po zemi a sotva vyleze do schodů. Může dostat cukrovku a dokonce infarkt.

  A právě pro svou vybíravost (nebo naopak žravost) potřebují malí psi kvalitní a vyváženou stravu. Zda krmíte pejska správně, vám prozradí nejen jeho „linie“, ale také kvalita srsti, pokožky a nálada. Pokud pes výrazně líná, má matnou srst a je apatický, není něco v pořádku.
  Krmivo pro malého psa proto vybírejte vždy s ohledem na požadavky jeho plemene. Například krmivo FRISKIES Mini Menu je vhodné pro všechna malá plemena. Je to 100% kompletní a vyvážená potrava s obsahem kvalitních složek, vlákniny, vitaminů a minerálů nezbytných pro zdravé trávení. Navíc granulky jsou menší, a tak je malá plemena snadno rozkousají. Krmivo je v nabídce ve dvou variantách: s hovězím nebo kuřecím. Tak teď už jen zbývá popřát pejskovi dobrou chuť.
  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů