Jak zjistit, kolik máme tuku v těle?

 • Ideální hmotnost
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Průměrný obsah tukové tkáně u mužů je 10-25 %, u žen 18-30 % tělesné váhy. Je-li procento nižší, jde o podváhu, vyšší procenta definují obezitu různého stupně. Údaj o množství tuku je daleko důležitější než váha.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Jak zjistit, kolik máme tuku v těle?

  Průměrný obsah tukové tkáně u mužů je 10-25 %, u žen 18-30 % tělesné váhy. Je-li procento nižší, jde o podváhu, vyšší procenta definují obezitu různého stupně. Údaj o množství tuku je daleko důležitější než váha.

  Jak je možné tuk změřit?

  1. Osobní váhy (např. Omron nebo Tanita) – do osobní váhy zadáte údaje a během minuty se vám na displeji zobrazí hmotnost s množstvím tuku.

  2. Bodystat funguje na principu bioelektrické impedance. Bioimpedanční analyzátory složení těla pracují na principu měření různých složek proudových odporů při průchodu referenčního vzorku tělesnými strukturami. Následně jsou takzvanými predikčními rovnicemi vypočítány hodnoty složení těla v absolutních hodnotách i procentuálně – tuk, aktivní tělesná hmota celkově i s odečtem vodního podílu, celková tělesná voda.

  Zprávy Bodystatu obsahují (z vlastního měření i dodaných parametrů kondice a krev. rozborů): složení těla (váhově i v procentech – tuk, tělesná voda, svalstvo + kostní hmota), výpočty metabolismu, aerobní kapacita, síla stisku, plicní funkce, poměr pas/boky, tři úrovně cholesterolu, systolický a diastolický krevní tlak, klidová tepová frekvence, program omezení srdečního rizika, program úpravy váhy a pohybové aktivity.

  3. InBody (různé typy) Jde o jeden z nejspolehlivějších přístrojů pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla – tzv. analyzátor. Sama analýza je velmi rychlá a jednoduchá, jelikož trvá okolo 30 sekund. Je třeba, aby analyzovaná osoba byla naboso (bez bot i bez ponožek). Není nutné, aby byla bez oblečení, jelikož na InBody se dá nastavit váha, která se dá odečíst. Co všechno mohu zjistit analýzou složení těla na InBody: složení těla, svaly – tuky, diagnózu obezity, vyváženost postavy, retenci vody (otoky), útrobní tělesný tuk ad.

  Kde měření probíhají a za kolik?

  Pokud výše zmíněné informace nenabízí vaše domácí váha, je možné měření absolvovat např. ve fitnesscentrech, vybraných lékárnách, ve vybraných ordinacích praktických či specializovaných lékařů nebo u výživových poradců. Cena se pohybuje v rozmezí 250-500 Kč.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů