Ještě více vápníku

 • Granko Calci-N
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Aby naše tělo správně fungovalo po celý náš život, je třeba mu dodat veškeré živiny, které potřebuje. Nejdůležitějším obdobím je dětský věk, kdy je důležité, aby organismus dostával potřebnou dávku vitaminů a minerálních látek pro správný růst a vývoj.Jednou z těchto minerálních látek je i vápník. Nejznámějším a jedním z nejbohatších zdrojů vápníku je mléko, které by v dětském jídelníčku nemělo chybět. Ne všechny děti ale mléko milují v jeho přirozené podobě, rády jej smíchávají s dalšími ingrediencemi, jako je napr. granko, aby bylo sladší a více jim chutnalo. Každý šálek mléka připravený s novýmGrankem Calci-Nnabízí 46 % doporučené dávky vápníku.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Šálek mléka připraveného s novým Grankem Calci-N poskytuje 46 % doporučenného množství vápníku! Jak je to možné? Orion Granko Calci-N totiž obsahuje přírodní zdroj vápníku Calci-NTM. Jde o minerální koncentrát vápníku získaný z mléka, který je pro organismus snadno vstřebatelný. Více o složení na www.granko.eu.

  Proč je vápník tolik potřebný?

  Vápník je minerální látka, které máme v našem těle nejvíce. Z celkové hmotnosti představuje množství vápníku celé 2 %. Většina je uložena v kostní a zubní hmotě, kde zabezpečuje jejich pevnost. I když je vápníku přítomno v měkkých tkáních pouze jedno procento z celkového množství, hraje v buněčném metabolismu řadu důležitých rolí. Podílí se na správné činnosti svalové a nervové soustavy, je důležitý pro krevní srážlivost a aktivaci enzymů.

  Jelikož je vápník minerální látkou, naše tělo si ho nedokáže vyrobit, a tudíž ho musíme přijímat v potravě. Při nedostatku vápníku v jídelníčku slouží kosti jako jeho zásobárna. Vápník je odtud uvolňován do organismu a dochází tak k jejich demineralizaci. To může mít za následek poruchy růstu u dětí nebo řídnutí kostní hmoty u dospělých.

  Vzhledem k tomu, že doba, kdy se vápník v kostech převážně ukládá, je věkově omezená (přibližně do věku třiceti let), je jeho dostatečný příjem důležitý převážně v dětství a mládí. Granko Calci-N je jedním ze způsobů, jak příjemně zajistit dětem a všem osobám vyžadujícím vyšší příjem vápníku jeho dostatečné množství.
  A není to pouze vápník, který ze šálku s lahodným obsahem děti získají. Granko Calci-N obsahuje také vitaminový mix, který se rovněž podílí na správném fungování organismu. Vitaminy E, C, atd… posilují obranyschopnost, správnou funkci mozku, svalové hmoty atd…

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů