Jste zbláznění do in-line bruslení?

 • In-line brusle
 • 4 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Každý rok se v Česku otevírají nové trasy, kam mohou vyrazit i in-linisté. Ani letošek není výjimkou,i když ve srovnání s Německem nebo Rakouskem…

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“Liberecký kraj

  Hamr na Jezeře
  Malebné rekreační městečko Hamr na Jezeře nedaleko Jablonného v Podještědí má od konce loňského roku novou in-line stezku o délce tří kilometrů. Začíná za obcí, kde je nutné projít přes hráz jezera. Jde o úsek se zcela novým rovným povrchem a bez automobilové dopravy, vedoucí po existující značené cyklostezce číslo 3046 k pomníku generála Sochora a skalnímu hradu Stojánek. Dalších deset kilometrů trasy by mohlo v okolí Hamru přibýt i letos v rámci projektu Cyklomagistrála Ploučnice. Po jejím dokončení se Hamr propojí s městem Osečná-Lázně Kundratice a Stráž pod dalekem . Dojet bude možné až k vleku vodního lyžování u Horeckého rybníka.

  Středočeský kraj

  Bakov nad Jizerou
  Říkají tomu docela strojeně „volnočasový areál“, ale je to pěkné místo na konci Bakova nad Jizerou. V prostoru koupaliště byla loni otevřena i kilometr dlouhá in-lineová dráha s velmi kvalitním povrchem. V sezoně tu bývá otevřené i občerstvení. Vyrazit sem můžete i s dětmi, které zde mohou zkoušet první „krůčky“ na bruslích anebo začít s jízdou na kole. Je tu také moc pěkné dětské hřiště. Areál je otevřen od 9 do 20 hodin. Od června do srpna zavírá ještě o hodinu později.

  Jihočeský kraj

  Lipno
  Loni zde otevřeli jednu z nejkrásnějších in-line tras v Česku, letos zde přibude pár služeb pro bruslaře. Jezerní stezka vede z Frymburku do Lipna nad Vltavou a je dlouhá třináct kilometrů. Letošní novinkou je „cyklo-inline point“ a otevření cyklo-inline srubu přímo u stezky pod wellness hotelem ve Frymburku. Tento srub s občerstvení a grilováním bude zaměřen především na cyklisty a in-line bruslaře a bude prvním svého druhu v Česku. 7. května zde proběhne slavnostní zahájení cyklo-inline sezony na Lipensku s bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé.

  Plzeňský kraj

  Plzeň-Skvrňany
  Už od půlky loňské bruslařské sezony bylo možné vyrazit v Plzni na Skvrňanech na novou in-lineovou dráhu. Ta začíná za supermarketem Lidl ve Vejprnické ulici. Leží tu zbrusu nový hladký asfalt, dráha měří asi kilometr. Část je určena pro pěší a část pro bruslaře.

  Moravsko-slezský kraj

  Frýdek-Místek
  Na břehu přehrady Olešná ve Frýdku-Místku byla loni na podzim otevřena nová cyklostezka s hladkým asfalto-betonovým povrchem, vhodným i pro in-line bruslaře. Vede od hráze kolem aquaparku, loděnice a po březích přehrady až k restauraci Rybárna. Trasa měří 4,5 kilometru, místy dosahuje šířky i čtyř metrů a nabízí krásný výhled na Beskydy a Lysou horu.

  Zlínský kraj

  Cyklostezka Bečva
  Od loňského června je otevřen další úsek dálkové cyklostezky Bečva. Ten vede z Horní Bečvy přes Rožnov pod Radhoštěm a Zašovou do Zubří. Úsek z Rožnova do Zašové lze doporučit i in-lineistům, kvalitní asfaltová stezka vede beskydským údolím téměř po rovině, lze sem proto poslat i rodiny s dětmi. Její část je dokonce osvětlená, před vedrem zase ochrání vzrostlé stromy. Další úsek této trasy – ze Zašové do Valašského Meziříčí – by měl být dokončen během prázdnin.

  Letos by měla být dokončena i další větev dálkové cyklostezky Bečva vedoucí do Vsetínské Bečvy. Tady je hotov asi 3,5 kilometru dlouhý úsek vhodný i pro in-liny, který začíná kousek od slovenské hranice v údolí Leskové pod hotelem Horal a vede po kvalitním asfaltu kolem romantických chaloupek a pastvin s ovcemi až do blízkosti sjezdovky Razula. Tam je cyklostezka na pár místech přerušená, brzy by však měl být protažen celý 35kilometrový úsek z Velkých Karlovic do Vsetína. Slavnostní otevření se plánuje na začátek června. Občerstvit se je možné například v hotelu Horal.
  www.cyklostezkabecva.com

  Vysočina

  Bystřice nad Pernštejnem
  Dva kilometry dlouhou cyklostezku s kvalitním povrchem i pro in-liny dokončili loni v listopadu v Bystřici pod Pernštejnem. Trasa vede od bystřického letiště až k parkovišti u odbočky z hlavní silnice číšlo 19 k Domanínskému rybníku. Stezka přišla na víc než osm milionů korun, z toho pět byly dotace. Asfaltový pás pro cyklisty je široký dva a půl metru a bude zábradlím oddělen od čtyřmetrového pásu, který poslouží pro pohyb zemědělské techniky. Letos by se cyklisté na Bystřicku mohli dočkat dalších dvou úseků cyklostezek: první podél řeky Bystřice od Lužánek do Domanínku a druhé od Domanínku do Domanína k Borovince.“}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů