Káva dehydruje. Je to pravda?

 • Pravda o kávě
 • 1 minuta čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Léto může kvůli vysokým nebo kolísajícím teplotám představovat velkou zátěž pro náš organismus.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Při vysokých teplotách a tedy i zvýšeném riziku dehydratace doporučují odborníci vypít minimálně dva litry tekutin denně a to po malých doušcích, tzn. cca 1-2 dl. Obecně mají být preferovány takové typy tekutin, jako je voda a neslazené čaje. Podle odborníků lze do pitného režimu zdravého člověka zařadit i kávu, která je dlouhodobě mylně považována za nápoj způsobující dehydrataci. Při typických letních výkyvech tlaku a tedy i teplot je pak káva skvělým povzbuzovačem.

  Mýtus o dehydrataci organismu při konzumaci kávy má v podvědomí téměř každý z nás. Studie porovnávající účinky kávy u konzumentů kávy a u lidí, kteří kávu nepijí, ale ukázaly, že pití kávy organismus nedehydruje. Po počáteční konzumaci kávy se sice zvyšuje potřeba močení, ta ale již dále při další konzumaci nestoupá.

  Závěr: Mýtus o tom, že káva způsobuje dehydrataci a není tedy vhodné ji pít, zvláště ne v průběhu cvičení, se ukázal jako nepravdivý. Co si o tom myslíme?

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů