Krmíte svého psa správně?

 • Výživa psů
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • K výživě každého psa musíme přistupovat velmi individuálně – co vyhovuje jednomu, nemusí být dobré pro druhého. Jiné potřeby má malé plemeno, jiné nároky bude mít plemeno velké.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Důležité je prostředí, ve kterém pes žije, a s tím související pohybová aktivita. Psa, který tráví celý svůj život v městském bytě a na procházku chodí jen párkrát denně, bychom neměli překrmovat. Naopak pes, který celý den pobíhá po zahradě nebo se svým majitelem v lese, potřebuje vydatnější stravu.
  „Jinak krmíme štěně, jinak zdravého dospělého psa v produktivním věku a jiné nároky mají senioři. Velmi důležité je i plemeno psa. Než se rozhodneme, měli bychom se s jeho potřebami dobře seznámit. Samostatnou kapitolou je krmení psů s různými zdravotními problémy – alergiemi počínaje a nádorovým onemocněním konče. Špatným složením krmiva můžeme našim psům způsobit i velké zdravotní problémy (potravní alergie, průjmy, ortopedické problémy),“ upozorňuje MVDr. Michaela Šikulová.

  Jak často krmit pejska?
  Věk Počet krmných dávek za den
  4-8 týdnů 5x-6x denně

  8-16 týdnů 4x-5x denně

  4-6 měsíců 3x-4x denně

  6-12 měsíců 2x-3x denně

  od jednoho roku 1x-2x denně

  Zda krmíme správně, poznáme podle srsti

  Krmivo nesmí jen zasytit, musí mít také pozitivní vliv na celkový zdravotní stav psa a jeho vitalitu. Kvalitní krmivo musí obsahovat vitaminy, minerály, nenasycené mastné kyseliny, které zlepšují imunitu a rovněž kvalitu srsti. Právě podle srsti (musí být lesklá, bez lupů), ale i podle stolice (v pořádku je pevná), poznáme, zda krmíme psa správně. V řadě Friskies si můžeme vybrat vhodné krmivo jak pro štěňata (Friskies Junior), tak pro malá i velká plemena (Friskies Mini a Friskies Maxi), dále pro starší psy (Friskies Senior) a samozřejmě také variantu pro dospělé psy střední velikosti (Friskies Balance).

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů