Mikuláš ztratil plášť

 • Mikuláš
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • K nejpopulárnějším předvánočním svátkům patří bezesporu svatý Mikuláš. Tento svátek si oblíbily nejen děti, ale i dospělí. Víte ale, kde se Mikuláš narodil a proč jej doprovází právě čert a anděl? 

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Mikuláš se narodil na území dnešního Turecka. Kolem roku 300 se jako mladý muž stal biskupem v Myře v tehdejší Lykii. O jeho životě se toho moc neví, ale vypráví se spousta legend. Jedna z nich například vypráví o jeho štědrosti, další vysvětluje, proč ho doprovází právě andělé a čerti.

  Podle té první, Mikuláš jako mladík zachránil tři dcery zadluženého obchodníka, které chtěl vlastní otec prodat do nevěstince, aby sebe i dcery uživil. Mikuláš dívkám do komína hodil hroudu zlata, a díky němu bylo nejen na dluhy, ale dokonce na věno.  Druhá legenda uvádí, že pomohl lodi, která se na moři dostala do bouře. Námořníci jej vzývali tak dlouho, až se nakonec Mikuláš objevil a ukázal na zadrhnutá lana, mezi kterými seděl čert. Třetí legenda pak objasňuje přítomnost andělů. Praví, že když chtěl Bůh povolat Mikuláše k sobě, světec jej poprosil, aby pro něj poslal své anděly. A Bůh mu velmi rád vyhověl.

  Na tento svátek darujeme našim nejmenším především sladkosti. Nestlé vám pomůže mít mlsání dětí pod kontrolou. Řada výrobků ORION pro děti je vyrobena pouze vysoce kvalitních ingrediencí.  Chcete-li vidět nefalšovanou radost v očích svých ratolestí, potěšte je například čokoládovou figurkou LENTILKY Mikuláš s medvídkem uvnitř. Zaujme nejen výtečnou chutí, ale i originálním vzhledem. Ukrývá totiž překvapení v podobě figurky ve tvaru medvídka, který je naplněn lentilkami.

  Svátek Mikuláše můžete oslavit také s JOJO Mixle Pixle. Ty přichází se speciální zimní edicí s náhodně namíchanými želé bonbony. Těšit se můžete na pestrobarevné želé ve tvaru vánočního stromečku, sněhuláka, prasátka a mnoho dalších inspirujících tvarů, které spolehlivě přivolají vánoční atmosféru.

  Obrázek Mixle Pixle

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů