Mít tak agenturu štěstí

 • Domácí mazlíčci
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Květa Fialová by lidem naordinovala lásku ke zvířatům… Prý jste kdysi chtěla mít agenturu štěstí? Jak byste si ji představovala?

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“Prý jste kdysi chtěla mít agenturu štěstí? Jak byste si ji představovala?
  Lidé by za mnou chodili a já bych s nimi probírala jejich starosti. Musela bych mít kolem sebe psychology a agenty, kteří by za mé klienty vyřizovali nepříjemné věci a rozebírali by s nimi jejich problémy tak dlouho, až by pochopili, že nikdy není až tak zle. Také láskyplný cit ke zvířatům bych lidem naordinovala a dokázala jim, že zvířata člověku dodají spoustu lásky. Aby měl člověk opravdový pocit plnohodnotného života, musí se umět postarat o děti i o zvířata.

  Vy milujete zvířata, to je o vás známo. Pomáhají vám přežívat všelijaké trable?
  Zvířata umějí krásně rozveselit a připravit v životě krásné zážitky. Měla jsem pejska, krásného pekinéze. Měl epilepsii. Když pak už jen ležel, krmila jsem ho po lžičkách, bylo to takové malé ubožátko. Kdykoliv teď nějakého pekinéze vidím, začnu ho objímat. Zamlada jsem měla kocoura Sklíčka, teď mám kocoura Achilla, maminka měla deset koček. V rodinách, kde jsou zvířátka, jsou děti méně sobecké, protože se musejí o někoho postarat. Já se narodila na velkostatku, kde o zvířata nebyla nouze. Musím se přiznat, že na zvířátkách jsem celý život trošku i závislá. Můj kocour mne poškrábal, pes kousl do nosu, ale neudělali to ze zlého úmyslu, ani na chvíli jsem se na ně nezlobila.

  Prý máte ráda i hady. Proč?
  Podle čínského horoskopu jsme se narodila ve znamení hada. Možná proto je mám tak ráda. Někdo si je oškliví, já ne. Mně se hadi moc líbí.

  Nepřeháníte to trochu se svým „kmotrovstvím“ nejrůznějších zvířat?
  Ne, jsem kmotrou ráda. Dokonce jsem se stala v chomutovské ZOO kmotrou tchoře, je to slečna a jmenuje se po mé vnučce Dominice. Křtila jsem také jednu žirafu v pražské ZOO. Pojmenovala jsem ji Jezinka, protože mám ráda představení Jezinky, bezinky. Mám i svého ptáka kasuára, také jemu říkají Dominika. Byla jsem i při otevření medvědince, nejradši bych k těm medvědům i vlezla. A když v medvědinci měli tiskovku, zapůjčila jsem si kostým medvěda z Prodanky a celou dobu jsem na té tiskovce byla za medvěda. Pro zvířata udělám fakt všechno na světě.

  A ona pro vás?
  Zvíře není nikdy sobecké, jen miluje. Člověk je sobecký. Mužský vás po deseti letech opustí a najde si novou, mladší děvu. To by pes nikdy nedokázal, pes vás vítá už ve dveřích i po těch deseti letech. A ještě je přece zjištěno, že když máme doma nějaké zvířátko, bere od nás zápornou energii. Zvířatům tohle neuškodí a nám to pomůže.“}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů