Myslete na své maminky!

 • Den matek
 • 3 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Den matek se u nás pravidelně slaví druhou květnovou neděli, letos 11. 5. I když už nejste děti, nezapomeňte svým maminkám udělat radost alespoň drobností. Dejte jim najevo, jak nenahraditelné a jedinečné pro vás jsou!

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Jiný kraj, jiný mrav, ale také jiné datum. Ne v každé zemi se totiž tento svátek slaví druhou květnovou neděli, jako u nás. Například hned u našich sousedů, v Polsku, datum tohoto dne připadá pravidelně na 26. května. Data se liší zejména kvůli původu tohoto svátku. Den matek jich má hned několik. Jeho kořeny sahají až do Starověkého Řecka, kde dcery slavily s matkami na počest Rhey, matky všech bohů. Římané tento svátek také slavili. Svátek se nazýval Matronalia a byl zasvěcen bohyni Juno. V Anglii, a to už jsme o něco blíže naší době, začali v 16. století slavit svátek „Mothering Sunday“, kdy děti dávali dárečky maminkám vždy 4. neděli v postním období, což obvykle vycházelo zhruba na polovinu března. Do Československa se tento svátek dostal až v roce 1923, za což se významně zasloužila Alice, dcera presidenta T. G. Masaryka. V období komunistického režimu se vládní představitelé snažili svátek nahradit Mezinárodním dnem žen, je ale dobře, že byl svátek matek dodnes zachován. Více o historii tohoto významného dne se dočtete zde. Pokud vás ale více než historie zajímá, jak potěšit maminku letos, určitě se začtěte dál.

  Snídaně do postele

  Chcete mamince udělat den, na který jen tak nezapomene? Začněte hned od jeho samotného začátku. Malinko si přivstaňte a připravte jí snídani do postele. Vždyť ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Můžete pustit uzdu své fantazii a vyzkoušet něco netradičního jako třeba banánovou palačinku nebo ji potěšit lívanci s lesními plody. Jestli se do něčeho většího raději nechcete pouštět, připravte cereálie s mlékem, čerstvé ovoce a k tomu chutný koktejl, který určitě zvládnete. Na talíři z ovoce můžete poskládat třeba kytičku nebo připravit vykrajovátkem ovocné kousky ve tvaru srdíček.

  Oslaďte mamince den

  Necítíte se v kuchyni jako ryba ve vodě? Poděkujte mamince jinak, sneste jí přímo modré z nebe! Bonboniéry MODRÉ Z NEBE Košíčky nabízí široký výběr fascinujících chutí. Košíčky z mléčné nebo hořké čokolády ORION v sobě ukrývají náplň s příchutí cappuccino, celý lískový oříšek nebo pistácii. Na obaly v limitované edici můžete doplnit mamince osobní věnování. A kdo dává přednost tradičním bonboniérám, může sáhnout po ORION Marasce s příchutí višní a likéru nebo Nugátu s příchutí arašídů. Na obal limitovaných edic těchto stálic také můžete vepsat osobní věnování. A o limitovanou edici MODRÉ Z NEBE Srdcovky s příchutí višní si můžete zasoutěžit na našich stránkách. Nepropásněte to!

  Aktivní odpočinek

  Nezapomínejte, že každý člověk potřebuje aktivní odpočinek, i vaše maminka. Vezměte ji třeba na procházku nebo do sportovního centra, užijete si nepochybně spoustu legrace a hezkých společných chvil. Tipy na výlety pak nezapomeňte vložit do naší aplikace Plus kolem Vás. Na konci dne, když si budete chtít po procházce či výletu odpočinout, můžete zkusit mamince zarezervovat masáž. Odpočine si a uvidíte, uvolní se i napětí, které může maminka mít z celoroční péče o rodinu, bude se cítit báječně.

  Nezapomeňte tedy, Den matek se oslavuje druhou květnovou neděli, a letos tento termín připadá na 11. 5. 2014. Mamince uděláte radost jistě už jen tím, že si na ni vzpomenete, a jak vidíte, je mnoho způsobů, jak to udělat. Ať už máte čas celý den nebo ne, kytičku nebo malé překvapení vždy vykouzlí na její tváři úsměv a vy budete šťastní také. Když si uděláte čas i na společnou procházku, uděláte něco také pro své zdraví a strávíte nezapomenutelný Den matek!

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů