Nápoje pro jarní úklid organismu

 • Jarní detox
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • S nastávajícím jarem přichází i čas, který bychom měli věnovat sami sobě. Po zimní zahálce je třeba zapojit veškeré síly, abychom přemohli jarní únavu a napravili chyby v jídelníčku spáchané během zimy. Pro důkladný jarní úklid organismu je důležité do jídelníčku zařadit dostatek vlákniny v podobě ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků. Neméně důležitý je i pitný režim. Hlavním zdrojem hydratace by pro nás měla být čistá pramenitá voda, která může být doplněna cereálními nápoji, ovocnými a bylinnými čaji a nápoji s vysokou antioxidační hodnotou.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  S nastávajícím jarem přichází i čas, který bychom měli věnovat sami sobě. Po zimní zahálce je třeba zapojit veškeré síly, abychom přemohli jarní únavu a napravili chyby v jídelníčku spáchané během zimy. Pro důkladný jarní úklid organismu je důležité do jídelníčku zařadit dostatek vlákniny v podobě ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků. Neméně důležitý je i pitný režim. Hlavním zdrojem hydratace by pro nás měla být čistá pramenitá voda, která může být doplněna cereálními nápoji, ovocnými a bylinnými čaji a nápoji s vysokou antioxidační hodnotou.

  A kolik bychom vlastně měli za den těchto tekutin vypít? Dostatečné množství tekutin je důležité nejen pro náležitou hydrataci, ale i pro důkladné odplavení nahromaděných odpadních látek z organismu. Denní příjem tekutin by neměl klesnout pod jeden a půl litru. Záleží samozřejmě i na individuálních podmínkách – hmotnosti člověka, míře fyzické aktivity nebo při jaké okolní teplotě pracuje. Vyšší příjem tekutin by měli mít právě lidé, kteří pracují při vyšších teplotách, při vyšší fyzické aktivitě, těhotné a kojící ženy nebo lidé bojující s nachlazením.

  Pro zpestření pitného režimu je vhodné zařadit kromě čisté pramenité vody, která by měla být jeho základem, například cereální nápoje. Mezi tyto nápoje patří i Nestlé Caro, které je vyrobeno z čistě přírodních surovin. Díky tomu, že neobsahuje kofein, ho můžeme konzumovat v jakoukoli denní či noční dobu a s přídavkem mléka navíc dodá našemu organismu i potřebný vápník.

  Pro jarní očistu organismu je třeba zařadit do stravy i více antioxidantů, které nám pomáhají v boji s volnými radikály. A kde tyto antioxidanty najdeme? Mezi jejich nejbohatší zdroje patří hlavně ovoce a zelenina, ale i nápoje jako čaj nebo káva. Dávku dobře vstřebatelných antioxidantů dostanete například vypitím šálku kávy Nescafé Green blend. Ta v sobě snoubí nutriční bohatství zelených nepražených kávových zrn, která jsou smíchána s neméně cennými praženými zrny, která kávě dodají její typickou chuť a aroma.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů