Nechte děti skákat!

 • Děti a pohyb
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • V současné době je poměrně těžké donutit děti k pohybu. Dávají přednost hlavně virtuálnímu hýbání, kdy se sice hodně nadřou při honění různých příšerek, ale ve skutečnosti si fyzičku nezvýší. Dostat je bez přemlouvání na čerstvý vzduch je někdy prostě pořádná fuška, a když už se to podaří, mělo by se jim to hodně líbit.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Děti baví skákat, o tom ani chvíli nepochybujte. Nejradši mají skákání na posteli a gauči. Nejste určitě blázni, abyste je nechali snadno zničit potřebný nábytek! Jsou i jiné bezva způsoby, kde je skákání povoleno a nebudete naštvaní vy ani sousedé. První možností je trampolína. Seženete ji v různých velikostech a za slušnou cenu. Dětem se tenhle druh skákání moc zamlouvá, cítí se příjemně a zároveň posílí svoje zdraví. Mozek se při skákání na trampolíně skvěle prokysličí, nenamáhají se záda ani klouby. Jen nepouštějte děti na trampolínu v ponožkách, punčocháčích nebo s klouzavou obuví – mohly by si způsobit zranění.

  Skákání panáka – dřív by se žádné dítě bez této zábavy neobešlo. Stačí nakreslit panáka na chodník, plácek nebo do hlíny. Panák je tvořen ze čtverců a kruhové hlavy, rozdělené na dvě poloviny. Měla by to být taková velikost, aby se tam v pohodě vešla noha i dospělého člověka. Jednotlivé díly jsou očíslované od jedničky. Pak se sebere kamínek a hází se postupně do jedničky až třeba po desítku. Po každém hodu se tvar s kamínkem přeskočí a při zpáteční cestě se kamínek sebere. Kdo udělá přešlap nebo se netrefí, musí dát prostor dalšímu. Rodiče jsou do hry s nadšením zváni!

  Další skákací hrou, kde se mohou vyřádit i rodiče, je skákání přes švihadlo. Nejlepší je uspořádat turnaj ve „školce“ přes švihadlo. Vymyslíte různé skoky přes švihadlo – jako přeskok dopředu, dozadu, po levé nebo po pravé noze, s meziskokem, se zkříženýma nohama, vajíčko… Každý druh skoku se musí provádět v určitém počtu – 10x, 9x…, až do jedničky – což je většinou vajíčko, protože je nejtěžší. A máte o zábavu postaráno! Děti se budou určitě smát, když uvidí, jak si ověřujete svoje znalosti z dětství!

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů