Nenechte svého psa lenošit!

 • Péče o psa
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • V zimě jsme trochu zlenivěli a také přibrali. Nejen my, ale mnohdy i naši věrní psí kamarádi. Pohybem a správnou stravou je můžeme dostat zpátky do kondice!

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“Nenechte svého psa lenošit!

  V zimě jsme trochu zlenivěli a také přibrali. Nejen my, ale mnohdy i naši věrní psí kamarádi. Pohybem a správnou stravou je můžeme dostat zpátky do kondice!

  Komu by se také chtělo běhat po zahradě ve sněhových závějích a patnáctistupňových mrazech. Nikomu. Takže i váš pes dal určitě přednost teplému pelíšku a dobrému jídlu. Jen neříkejte, že jste mu občas nepodstrčili nějaký ten pamlsek, když byly svátky a všichni hodovali. A teď jen koukáte, jak se vašemu pejskovi zakulatilo bříško. A protože nechcete mít dýchavičného, obézního psa, kterému hrozí infarkt a cukrovka, rychle do práce! Prospěje to i vám. Pes se v žádném případě nesmí nudit. „Běhání po zahradě nestačí, musíte mu zaměstnat i mozek a vymyslet nějaké hry,“ radí Josef Duben ze Státní veterinární správy. A chovatelka Naďa Novotná dodává: „Psa zatěžujeme jen postupně, protože po svátcích má slabší kondici, a vybíráme aktivity, na které se těší. Třeba přetahování o kůži nebo gumový kroužek, aportování, hru na honěnou. Rozhodně ho ale nepřetěžujeme a nenutíme k výkonům, které by nemusel zvládnout.“

  Nevhodnou aktivitou je například běhání psa vedle kola na silnici. Tvrdý podklad psím kloubům nesvědčí a navíc by se chudák zvíře mohlo uštvat a dostat třeba zápal plic. Po takovém „kondičním běhu“ by pro něj byla následující silniční rallye hotové utrpení. „Není dobré zatěžovat ani mladá zvířata, i když třeba přibrala, nemají ještě ukončený vývin kostry,“ varuje chovatelka.

  Důležitý je samozřejmě stravovací režim. Důležité je psa krmit pravidelně, nedávat mu zbytky od lidské stravy. Potravu je třeba vybírat tak, aby osahovala co nejvíce vitaminů a minerálů, například v řadě Friskies si můžete vybrat krmivo, které tyto předpoklady splňuje: na posílení svalů, zlepšení trávení a s obsahem vitaminů na posílení obranyschopnosti, a to podle věku i velikosti vašeho psa. Do měsíce bude Váš mazlíček zase fit!“}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů