Objevujte evropské kávové tradice s NESCAFÉ Dolce

 • Káva, jak ji neznáte
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • I když se kávovník v Evropě nepěstuje, těší se zde káva velké oblibě. První zmínky o kávě na evropském kontinentu se objevují v šestnáctém století, kdy byla káva poprvé přivezena do Itálie a odtud se pití lahodného tmavého nápoje rozšířilo do celé Evropy.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Během let se stala káva tradičním nápojem v mnoha evropských zemích, mezi které patří nejen Itálie proslavená svým espressem, ale třeba i Portugalsko. Díky kapslím NESCAFÉ Dolce Gusto si můžete vychutnat espresso italského typu nebo portugalskou kávu buondi i doma, ve vaší domácí kavárně.

  NESCAFÉ Dolce Gusto již jistě není třeba představovat. Kávovary, které připravují lahodnou kávu té nejvyšší kvality, si oblíbilo již mnoho domácností v České republice. V portfoliu nápojů, připravovaných ze vzduchotěsných kapslí udržujících kávu v tom nejčerstvějším stavu, přibyly dvě novinky. Espresso Barista, které již svým názvem evokuje italskou tradici pití černého silného nápoje, a Espresso Buondi, intenzivní espresso pocházející z Portugalska. Právě Portugalsko má vedle Itálie velice rozvinutou kávovou tradici, kterou bychom mohli přirovnat k tradiční výrobě a konzumaci piva u nás. Portugalci si mohou vybírat ze širokého portfolia domácích značek kávy, které čítá stovky různých káv, z nichž většina má pouze regionální charakter. Mnoho z těchto káv má i svou světlou a tmavou variantu, takže přirovnání k české tradici se přímo nabízí.

  S NESCAFÉ Dolce Gusto si italské nebo portugalské espresso můžete připravit i doma. Díky propracované technologii kapslí je tato příprava nejen velice snadná, ale zároveň velice kvalitní, protože kapsle umožňují regulaci tlaku pro každý ze široké nabídky nápojů NESCAFÉ Dolce Gusto. Espresso Barista, espresso italského typu, je káva bohatá na arabiku a je z celého portfolia NESCAFÉ Dolce Gusto tou nejintenzivnější kávou. Šálek tohoto italského espressa vás navíc potěší hustou cremou. Espresso Buondi se může pochlubit největším podílem robusty, která mu dodává svůj chuťový charakter a vysoký stupeň hořkosti. Svou intenzitou se řadí v žebříčku hned za svého italského kolegu.

  V portfoliu NESCAFÉ Dolce Gusto najdeme ještě jeden skvost z kategorie espressa, kterým je Caffé Grande Intenso. Velký šálek tohoto espressa vám nabídne nejen chuť těch nejlepších zrnek arabiky, ale i zlatavě hnědou sametovou cremu. Jeho chuť je intenzivní, aromatická a určitě vás každé ráno potěší a dobře naladí.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů