Originální vánoční menu

 • Vánoce
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Svátky, jejichž čas se kvapem blíží, jsou pro spoustu lidí symbolem pohody s rodinou, ale občas také přejídáním a užíváním si nejrůznějších pochutin. Sestavte letos maličko jiné menu a mějte kalorie pod kontrolou.

  {containers“:[{„id“:3,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:4,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Nechcete po Vánocích řešit, že se nevlezete do oblíbených kalhot? To se vám nestane, když budete mít přehled co, a v jakém množství sníte. Inspirujte se naším menu, které jednak okouzlí chuťové buňky, a zároveň budete však přesně vědět, kolik energie zkonzumujete.

  Vydatná rybí polévka

  Spousta lidí odmítá rybí polévku z toho důvodu, že znají recept na vývar, kde by člověk kousky čistého masa mohl hledat lupou a v horším případě v takové polévce ještě plavou vyvařená rybí očička. Na to rovnou zapomeňte! Zahřejte se naší vydatnou rybí polévkou se zeleninou a kousky masa z kapra, případně jiné ryby, kterou máte rádi. Výbornou chuť podtrhnou křupavé krutonky ve tvaru trojúhelníčků. Tato polévka se bude vyjímat na štědrovečerní tabuli, stejně tak ale zahřeje v kterýkoli sychravý den, kdy zkrátka dostanete chuť na něco vydatného.

  Kapří steak s bramborovým salátem

  Přemýšlíte nad tím, jak připravit hlavní chod štědrovečerní večeře tak, aby neobsahoval zbytečně moc tuků a přitom chutnal? Zkoušeli jste například do bramborového salátu přidat místo majonézy bílý jogurt? Salát bude osvěžující a nezatíží tolik vaše trávení. Stejně vychytrale si můžete poradit s kaprem, případně jinou rybou. Dobře maso okořeňte a jako přírodní plátek osmažte z obou stran na pánvičce. Uvidíte, že i tato varianta vašim blízkým zachutná a nebudete se po jídle cítit, jako kdybyste spořádali celou velrybu.

  Vločkové sušenky a čokoládové müsli sušenky

  Linecká kolečka, ořechy plněné krémem, sádlovky, čokoládové slzičky, máte přehled kolik cukru a tuku najdete v typickém českém cukroví? A máte přehled, kolik tohoto cukroví v průběhu vánočních svátků stihnete zkonzumovat? Žaludek jistě potěší, když letos vynecháte alespoň dva druhy klasického cukroví a místo nich připravíte zdravější, stejně chutnou variantu. Naše křehké vločkové sušenky voní kokosem a čokoládové sušenky se rozplývají na jazyku, vyzkoušejte je!

  Vyvážený životní styl lze dodržovat i o Vánocích. Nemusíte však sebe ani své blízké ochuzovat o chutné jídlo! Stačí pouze přemýšlet a v oblíbených receptech udělat třeba jen malou změnu. Není třeba ani vynechat všechno cukroví, jen nechystejte zbytečně moc druhů a můžete zařadit alespoň jednu zdravější variantu místo oblíbeného krémového cukroví. Dejte pozor také na množství jídla, které přes vánoční svátky zkonzumujete. Když na posezení „spucujete“ plech, byť zdravějšího cukroví, vašemu trávení to neprospěje. A určitě nezapomínejte ani na pohyb, úplně stačí procházka. Ulice, domy ale i náměstí jsou krásně ozdobené, tak si užijte pravou vánoční atmosféru.

  Plus pro Vás přeje klidné a vyvážené Vánoce plné pohody a lásky.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů