Pečeme cukroví s dětmi

 • Vánoce
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Jedním z tradičních vánočních zvyků je pečení cukroví. Pravdou je, že dnešní ženy mají mnohem méně času než třeba naše babičky, ale jsou-li v rodině děti, snaží se téměř každá upéct alespoň jeden nebo dva druhy vlastního cukroví.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  A ty, které tento proces nejvíce láká, jsou děti, a tak je dobré je do přípravy cukroví zapojit. Záleží samozřejmě na věku, co dítě zvládne a s čím je třeba ještě počkat.

  Do čeho zapojíme děti?

  Podávání nástrojů, přebírání oříšků, hrozinek a sušeného ovoce zvládnou i děti předškolního věku. Také mohou vykrajovat plastovou formičkou z těsta různé tvary např. na linecké pečivo. Děti také velmi rády cokoli míchají anebo přisypavájí různé přísady, čímž jim dáte pocit důležitosti. Malinko starší děti, které jsou manuálně zdatnější, mohou také cukroví slepovat, zdobit různými polevami či posypávat cukrem, rozemletými oříšky ap. Také mohou vyklepávat vychladlé cukroví z formiček a rovnat do krabic. Ale i roční miminko můžete zapojit. Posaďte je do dětské židličky, ať vás může sledovat. Ručkami může prozkoumat mouku, cukr, sušené ovoce. Půjčit mu můžete i předměty z plastu či dřeva, kterými si neublíží, např. vařečku, plastové nádobí, kelímky ap.

  Na co dávat pozor s dětmi v kuchyni

  Pozor jen na rozpálenou troubu či čerstvě vyndané cukroví z trouby, děti často v zápalu činnosti mohou zapomenout na to, že se mohou spálit. Nebezpečné jsou také jakékoli ostré předměty. U malých dětí je třeba také sledovat, aby neujídaly pro ně nevhodné potraviny.

  Společně strávený čas

  Pečení není pro děti jen zábavou, ale také se učí – jak zacházet s kuchyňskými potřebami, rozvíjejí motoriku, samostatnost a kreativitu. Kromě toho je to společně strávený čas, díky kterému dětem i sobě vytváříme hezké vzpomínky.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů