Pečujte o chrup svého psa

 • Péče o psa
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Páchne vašemu pejskovi z tlamy? Příčinou může být špatný stav jeho chrupu. Pes si sám zuby nevyčistí a k zubaři si nedojde, je tedy na nás, abychom mu patřičnou péči zajistili.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Psi mají podobné potíže se zuby jako člověk. Tvoří se jim zubní kámen, můžou dostat zánět dásní, trpět parodontózou, objevuje se zubní kaz. Pejska to bolí, nemůže jíst, hubne. Přestože i u psů lze zubní kaz vyřešit plombou, ve většině případů se veterináři setkávají s beznadějným stavem a zkažený zub musí ven. Nechceme-li mít doma bezzubého psa, musíme se o jeho chrup pravidelně starat. A nejde jen o péči, je třeba odnaučit psa i některým zlozvykům, třeba nošení kamenů. Dochází tím k narušení zubní skloviny a nakonec i k poškození a bolestem zubů.

  Začínáme čištěním

  Čištění zubů není pro psa nijak příjemný zážitek, ale musí si na ně zvyknout. Optimální je čistit zuby 3x-7x týdně každý večer. K tomuto účelu slouží speciální stomatologické sady – kartáčky v provedení „návleku na prst“ a zubní pasty s příchutí masa. V případě nouze lze použít i měkký dětský kartáček a dětskou zubní pastu bez pálivých látek.

  Preventivní prohlídky

  Důležité jsou roční preventivní prohlídky. Pokud veterinář zjistí, že má pejsek zubní kámen, odstraní ho ultrazvukem. Před ošetřením je však nutné uvést pejska do šetrné narkózy. Narkóza je nezbytná i při trhání zkažených zubů nebo při aplikaci trvalé zubní výplně.

  Zubní kámen má na svědomí různá onemocnění
  Včasné odstranění zubního kamene ochrání pejska před celou řadou zdravotních potíží, zánětem dásní a parodontózou počínaje a onemocněním srdce konče. Bakterie se totiž mohou z postižených dásní uvolnit a krevním oběhem roznést po organismu. Pokud se usadí například na srdečních chlopních, můžou způsobit zánět vnitřní srdeční blány a srdeční slabost.

  Vyzkoušejte žvýkací pochoutky

  Skvělou prevenci proti kazivosti zubů představují i některé produkty, například vynikající žvýkací pochoutky Friskies. Friskies Dental Fresh 3 v 1 je dentální pochoutka, která v sobě spojuje tři funkce: odstraňuje zubní plak a jemně masíruje dásně psa, přispívá k redukci zubního kamene a osvěží dech Vašeho pejska. Friskies Dental Fresh 3 v 1 je pochoutka vhodná pro každodenní použití.
  Pravidelná péče o chrup našeho psa se vyplatí, šetří naši kapsu, prodlužuje funkčnost psího chrupu a tím i vzájemnou radost ze společného soužití.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů