Polévková abeceda

 • Polévka je grunt
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Polévka je jedním z nejstarších pokrmů. Většinou je podávána jako předkrm, ale může představovati celé hlavní jídlo. Snoubí v sobě výbornou chuť spolu s pestrým zastoupením ingrediencí, které s sebou přináší, i potřebné živiny. Proto by polévky neměly chybět ani v dětském jídelníčku. A jak by měla vypadat polévka určená pro ty nejmenší, kteří potřebují ty správné živiny pro růst a vývoj?

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Polévky jsou u dětí většinou oblíbeným pokrmem, který jim poskytuje nejen množství živin z použitých ingrediencí, ale nemalým dílem přispívá i k jejich správnému pitnému režimu. Dětské polévky by však měly splňovat několik předpokladů. Na prvním místě je samozřejmě výborná chuť. Ta by měla pocházet především z bohaté škály použitých ingrediencí. Mezi použitými surovinami nesmí chybět dostatečné množství zeleniny nebo luštěnin, je dobré sledovat i obsah nasycených mastných kyselin a cukrů a vysloveně šetřit bychom měli se solí. Sůl je totiž hlavním zdrojem sodíku, jehož doporučené denní množství je u většiny lidí překračováno.

  Dalším předpokladem je vzhled polévky. Polévky Maggi Ze Zahrádky Junior obsahují různobarevné kousky zeleniny a luštěnin, těstoviny v oblíbeném tvaru písmenek, zvířátek a jiných dětských motivů. Polévka tak udrží u stolu i neposedné spolustolovníky, kteří neustále hledají nové objevy, a mohou si tak lépe osvojit správné stravovací návyky.

  Řada polévek Maggi Ze Zahrádky Junior navíc obsahuje snížené množství soli, tak aby lépe vyhovovala výživovým nárokům malých strávníků. Polévky navíc obsahují tolik bohatých ingrediencí, že do nich nemusel být přidán žádný glutamát ani konzervační látky. Pro zvýšení zájmu dětí obsahují polévky hravý mix těstovin ve tvaru zvířátek, hvězdiček a oblíbených písmenek.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů