Popřejme studentům k svátku

 • Den studenstva
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Blíží se významné datum, Mezinárodní den studentstva, který mimo jiné poukáže na jeden z problémů dnešní doby, a to je nezaměstnanost mladých. Nestlé, jakožto významný zaměstnavatel v regionu, tuto situaci vnímá jako závažný problém, a proto jsme vyhlásili iniciativu Nestlé needs YOUth.

  {containers“:[{„id“:3,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:4,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Slavný vojevůdce Napoleon Bonaparte jednou pronesl: „Každá hodina ztraceného času v mládí je zárodkem neštěstí v budoucnosti.“ Dnes si toto moudro spousta mladých lidí a studentů uvědomuje a snaží se ze sebe vydat to nejlepší. Situace na trhu práce však není snadná a mnohdy mladým, byť snaživým lidem, nehraje do karet.

  Proto představujeme iniciativu Nestlé needs YOUth, která pomáhá napříč celou Evropou mladým do 30 let nastartovat a rozvinout svou kariéru. V praxi to znamená, že bezplatně nabízíme Nestlé Kariérní poradenství pro studenty vysokých škol a čerstvé absolventy. Pracovní zkušenosti u nás mladí mohou získat na stážích a v rámci Graduate programů.

  Program Nestlé Kariérního poradenství se skládá ze tří částí: JOB clinic, mentoring a CV clinic. Během první části se manažeři z různých oddělení Nestlé (marketing, prodej, výroba a vývoj atd.) se studenty podělí o dlouhodobé zkušenosti i zážitky  z byznysu. V druhé části pak dostane každý student svého osobního mentora, který mu pomůže v orientaci a v nasměrování budoucí kariéry a zodpoví mu nejrůznější dotazy spojené s tématem. Poslední část je nazvána CV clinic a věnuje se praxi. Na celodenním workshopu připravíme účastníky na úspěšné zvládnutí pohovoru, sestaví si profesní životopis a dozví se, jak nejlépe zapůsobit.

  Nestlé Kariérní poradenství probíhá v Praze, Bratislavě a v listopadu také nově proběhne kariérní poradenství v Olomouci a to konkrétně 26. a 27.11. Od ledna do září jsme uspořádali již šest kol těchto úspěšných a příjemných setkání zaměřených na kariérní poradenství v České republice a na Slovensku. Dosud tímto programem prošlo 235 českých a slovenských studentů.

  Stáže jsou pak na praxi zaměřené ještě více a trvají déle. Student se po dobu stáže stane takzvaným „traineem“ a může si vyzkoušet práci ve výrobě, marketingu, prodeji, vývoji, financích, HR či IS/IT. Graduate programy pak talentovaným absolventům nabízí něco jako „divokou kartu“, která se může stát vstupenkou k úspěšné kariéře v Nestlé.

  A jaké máme v Nestlé plány do budoucna? V rámci komplexního programu Nestlé needs YOUth studentům, absolventům a učňům otevřeme v České a Slovenské republice 300 pozic, které jim pomohou zvýšit šance v oblasti zaměstnatelnosti do budoucna. Stejně tak do roku 2016 přijmeme v České a Slovenské republice až 240 nových pracovníků do 30 let do různých profesních a pracovních oblastí, výroby a vývoje, administrativy, prodeje, marketingu či financí.

  Budoucnost přeje svědomitým a odvážným. Neponechejte tedy nic náhodě, ať už máte mezi svými známými studenty, kteří přemýšlejí, jak se po studiu prosadit na trhu práce nebo jste přímo v této pozici vy osobně, využijte letošní podzim k vzdělávání a prozkoumejte stránky Karieravnestle.cz.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů