Pravidelný a přirozený pohyb je lepším řešením

 • Chůze
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Nejpřirozenějším a základním pohybem člověka je chůze. Zejména mladí lidé, trávící mnoho hodin denně ve školních lavicích nebo před obrazovkou počítače, by proto neměli vynechat žádnou příležitost k chození, a to i na krátkou vzdálenost.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Energii, kterou organismus přijímá s potravou, lze totiž spálit jedině pohybem. A to především pohybem pravidelným, který organismus jednorázově nadměrně nezatěžuje a který je v silách každého jedince. Naopak k výkonnostnímu sportu nemá každý dispozice, kromě toho jde o nárazovou a dočasnou zátěž obdobnou přístupu některých jedinců při návštěvě posiloven. To samozřejmě neznamená, že není správné zacvičit si při návštěvě různých typů fitnesscenter. Zdravotníci nicméně stále hlasitěji mluví o potřebě „pohybových aktivit“, které představují optimální formu spalování energie a tvorbu a údržbu svalové hmoty přirozenou formou, která lidský organismus nevystavuje kombinaci extrémních činností dlouhodobějšího klidu a nárazového intenzivního pohybu. Potvrzuje to například Eva Gottvaldová z ministerstva zdravotnictví. Podle ní by měl nejen mladý člověk chodit vždy, kdy to jde, například do školy, za kamarády, do schodů a ze schodů nebo třeba za kolegou do vedlejší kanceláře na pracovišti. Pravidelný přirozený pohyb je totiž nejen prevencí řady nemocí, například osteoporózy, ale přispívá také k lepšímu vstřebávání živin a jejich využití v organismu. Pravidelný pohyb také znamená možnost pravidelně doplňovat pro tělo potřebné látky včetně tekutin. A pravidelná strava je zase prevencí dalších chorob, třeba obezity. Skutečně zdravý životní styl není prostě jen o tom, co jíme, ale také o tom, jak často a jak vůbec se pohybujeme, jaké jiné aktivity kromě pohybových vyvíjíme a v jakém životním prostředí žijeme.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů