Rady pro tatínky – 1. část

 • Výchova dětí
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Desatero pro správné táty… Jednou za čas by měl muž své ženě, která je na mateřské dovolené, dopřát, aby se mohla věnovat pouze sama sobě, odpočinula si od každodenních mateřských radostí a starostí a alespoň na chvilku se vrátila do života“.“

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Až řeknete své ženě, že by si měla udělat čas jen sama pro sebe, odpočinout si a nabrat síly, bude mít radost. (Plus pro vás.) Až vám bude chtít diktovat, co všechno je třeba udělat a vy jí to sami přerecitujete, bude mít radost. (Další plusové body pro vás.) Ovšem abyste byli přesvědčiví, musíte si vštípit několik skutečností.

  • Každé miminko má jiný režim. Proto si odpozorujte, kdy vaše miminko jí, spí a kdy se s ním obvykle chodí na procházky. Udělejte si poznámky a ty si pak po odchodu ženy z domova dejte na chladničku. Když si nebudete vědět rady, máte se kam podívat a nemusíte svou ženu bombardovat telefonáty.
  • Je-li vaše dítě stále ještě kojené, pak vám jistě vaše žena nechala doma v chladničce odstříkané mléko. Většinou se miminka kojí cca po třech hodinách. Začne-li si tedy křikem říkat o jídlo, lahvičku zlehka ohřejte. Pak trochu mléka odkapte na zápěstí. Nepálí-li vás mléko, můžete je dítku dát. V případě, že prcek pije mléko z krabice, připravte dávku podle návodu. Nikdy si nedělejte mléko do zásoby, vždy připravujte čerstvou porci a nevypité mléko z lahvičky vylijte. Máte-li vetší dítě, které už nepije jen a pouze mléko (například roční dítě), čeká vás příprava tuhé stravy. Nechce-li se vám vařit, jednoduše kupte hotové jídlo ve skleničce. Při výběru dbejte na to, pro jak staré dítě je potrava určena. Máte-li pro dítko navařeno, jednoduše to ohřejte. Dítě, které již není kojeno a přes den nepije mléko, má většinou následující režim: V rozmezí od 8 do 9 hodin snídá. Od 12 do 13 hodin obědvá. Od 15 do 16 hodin svačí, od 18 do 19 hodin večeří. Držte se plus minus pravidla, že jíst se má po třech hodinách. Dítě, které je kojené, dá najevo, kdy má hlad. Ale většinou jde o interval také tříhodinový.
  • Nosí-li vaše dítě ještě pleny, musíte mu ji během dne několikrát vyměnit. Záleží na tom, jak je dítě staré a hlavně – kolikrát denně kaká. Malé děti (do půl roku věku) mají největší spotřebu plen. Většinou dítě nesnese být delší dobu v počurané plínce a hlasitě křičí, protože ho to studí. Když se pokaká, určitě to za chvíli také poznáte. Takže, křičí-li malé dítě a není to hlady, koukněte se do plenky. U staršího dítěte (rok) se jednou za čas do plínky podívejte a sám uvidíte, zda je nutno plenu vyměnit, nebo ne. Je-li váš drobeček pokakaný a vám se ho nechce dočista utírat, tak mu zadeček jednoduše osprchujte. Pak zadeček pečlivě osušte a dejte čistou plínku.
   Více na www.kojeneckavyziva.cz

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů