Ricoré – perfektně namíchaný optimismus

 • Caro Ricoré
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Z šálku lahodného tmavého nápoje se line příjemné aroma. Po vychutnání prvních doušků zjistíte, že nejde o pouhou kávu. V šálku je perfektně namíchaná směs kávy a čekanky, která vás přímo nabije optimismem.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“Ricoré – perfektně namíchaný optimismus

  Pro výrobu Ricoré je vybírána káva té nejlepší kvality tak, aby bylo docíleno ideálního snoubení chuti kávy a čekanky. Káva dodá nápoji sílu a povzbuzení, čekanka příjemnou nasládlou příchuť a své výživové bohatství v podobě inulinu. Ani káva se však z pohledu výživy nenechává zahanbit a do směsi přináší množství antioxidantů, které pomáhají v organismu bojovat proti negativnímu účinku volných radikálů na buňky těla.

  Čekanku, rostlinu s blankytně modrými květy, zná snad každé dítě. Pro výrobu Ricoré se však využívá část rostliny, která za normálních podmínek není vidět. Ano, jde o kořen rostliny. Pražený kořen čekanky se používá k přípravě nápojů již několik století. Jde o kávovinu, která si díky svým příznivým vlastnostem získává stále větší oblibu. Na začátku devatenáctého století byla dokonce založena továrna na zpracování čekankového kořene i na území České republiky a čekanka se začala v Čechách hojně pěstovat.

  Čekanka patří do čeledi hvězdnicovitých, které se vyznačují ukládáním rezervních zásob v podobě inulinu – polysacharidu, který lidské tělo nedokáže využít a řadíme ho tedy do skupiny látek označovaných jako vláknina. Vláknina obsažená již ve dvou šálcích Nestlé Ricoré podporuje zdraví trávicího systému a pomáhá udržovat správné fungování střeva. Denně bychom měli celkem přijmout nejméně 25 g vlákniny. Ta je kromě Ricoré obsažena hlavně v zelenině, ovoci a celozrnných výrobcích.

  Přesný poměr kávy a čekanky, který zaručuje Ricoré lahodnou chuť. A pokud si do Ricoré přidáváte mléko, obohatíte se ještě o vápník, který je svým účinkem na zdraví kostí proslulý (nápoj připravený z 5 g směsi RICORÉ a 250 ml polotučného mléka obsahuje 36 % DDD vápníku).

  S Ricoré si tak můžete díky vyváženosti jednotlivých ingrediencí vychutnávat dokonalou harmonii těla a mysli, kdykoli se vám zachce. Je to zkrátka perfektně namíchaný optimismus.“}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů