Skutečné city nepotřebují velká slova

 • Tip na dárek
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Vánoce klepou na dveře a s nimi by se měla vůkol šířit pohoda a láska. Umíme si ale pozornost a náklonnost dostatečně projevovat a rozumíme projevům lásky našich nejbližších?

  {containers“:[{„id“:3,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:4,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Je známo, že každý člověk je originál, má specifické potřeby, a tudíž i lásku prožívá a projevuje jinak. V praxi si to ale mnohdy člověk neuvědomuje a poté dochází zejména mezi partnery ke konfliktům, které mohou přerůst v katastrofu. Pojďme si připomenout, jak můžeme lásku druhému projevit.

  Zvláště pro ženy je typické, že rády o všem mluví, tedy i o lásce. Je důležité, aby se lidé, kteří lásku projevují zejména slovy, nedomnívali, že je protějšek nemá rád, když je například nechválí stejně často.

  Prakticky založení lidé lásku projevují spíše skutky, tedy tím, co jeden dělá pro druhého. Opravit pračku, uvařit skvělý oběd, to vše může být projev lásky, pokud je skutek vykonán dobrovolně, z vlastní iniciativy.

  Vyslechnout problémy i zážitky, dopřát si vzájemně drahocenný čas, vnímat se. To je to, co udělá radost člověku, který lásku projevuje svou pozorností. Je důležité dát takovému člověku opravdu pocit, že se soustředíte na něj, nasloucháte mu, že je ve středu vaší pozornosti, stejně tak takový člověk projevuje lásku vám.

  Další z projevů lásky je skrze doteky a projevuje se jakýmkoli fyzickým kontaktem, tedy držení za ruce, objetí, pohlazení, masáž a další. Člověk, který lásku projevuje především doteky, ale od partnera dostává například jen skutky, byť upřímně a z lásky míněné, rozhodně strádá. Tito lidé doteky k životu opravdu potřebují.

  V neposlední řadě je třeba zmínit také dárky. Vybírání a dávání dárku rozhodně také patří k projevům lásky. Co je ale opravdu důležité je si uvědomit, že nikdo z nás neprojevuje lásku pouze jedním způsobem. Některé projevy jsou ale výraznější a zvláště partneři by měli vzájemně vědět, jaký způsob je typický právě pro ně. Nic ale nezkazíte tím, když projevíte blízkému člověku či příteli náklonnost způsobem, který považujete za nejupřímnější právě vy.

  Blížící se vánoční svátky jsou skvělou příležitostí, jak dát své city najevo. A pro všechny, kteří se neradi vyjadřují slovy nebo si nejsou jistí, jaký jazyk lásky zvolit, máme skvělý tip. Víme, že opravdové city nepotřebují velká slova, a proto jsme v roce 2001 představili široký výběr čokoládových pralinek MODRÉ Z NEBE. Potěšte své blízké milou pozorností a dejte jim najevo, jak moc vám na nich záleží. Darovat modrou krabičku se zlatým srdcem plnou čokoládové fantazie je stejné, jako darovat kousek svého srdce. Tohle lahodné překvapení plné vybraných ingrediencí v hravé harmonii s čokoládou ORION věnujte těm, na kterých vám hodně záleží. Protože dárečky miluje každý, hlavně o Vánocích.

  MODRÉ Z NEBE, skutečné city nepotřebují velká slova.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů