Trendy ve zdobení vánočního stromečku

 • Zdobení stromečku
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Pohled na krásně ozdobený vánoční stromeček vždy spolehlivě rozzáří úsměv dětem a dospělým připomene, že Štědrý den je již za dveřmi.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Každý totiž ví, že bez něj by se vánoční atmosféra neobešla. Tradice zdobení vánočních stromků příliš hluboké kořeny nemá, a přitom si dnes stromek bez ozdobiček neumíme představit. A kde se tato tradice vzala?

  První dochovanou zmínku o nazdobeném stromku v místnosti, najdeme v brémské cechovní kronice z roku 1570. Tradice zdobení tedy pochází z Německa. Za hranice do okolních zemí, a také k nám se přitom dostala až v devatenáctém století. Velmi rychle se ujala zejména ve městech, a to především u bohatých rodin. K výzdobě se nejčastěji používalo sušené ovoce, rozinky, oříšky, perníčky, či jiné sladké pečivo a později se připojily také svíčky. Na venkov se tradice stromečku dostala až s velkým zpožděním a v mnoha domácnostech měly rodiny až do první světové války o Vánocích ozdobenou pouze jedlovou či smrkovou větvičku.

  Dnes má ale většina rodin své vlastní tradice při zdobení stromku. V některých rodinách zdobí pouze děti, jinde se strojením zabaví celá rodina. Někde u zdobení poslouchají a zpívají koledy, jinde dávají přednost sledování pohádek. I čas, kdy se stromeček zdobí a odstrojuje, se často liší. Ti nedočkaví stromeček zdobí již 1. prosince. Jiným ho nadělí třeba Mikuláš a další čekají až do poslední chviličky a stromeček zdobí až přímo na Štědrý den.

  Některé rodiny dávají přednost oblíbeným ozdobám, které se předávají v rodině, jiní zase sledují nejnovější trendy. V loňském roce byly například populární tmavé až černé ozdoby, letos trendy směřují zpět k tradičním vánočním barvám ozdob. Stromeček by měl zářit, ale zářivé barvy šedostříbrné nebo zlaté barvy by měly doplnit barvy decentní jako například stará růžová a fialová. V dnešní době se však používají i jiné než třpytivé ozdoby. Například slaměné ozdoby mohou udělat stromku pěknou parádu. Také klasické zdobené perníčky, oblíbené čokoládové Kolekce, Krémové figurky, Arabesky, nebo Salonky udělají sladkou tečku za všemi dekoracemi a udělají velkou radost při postupném „odstrojování“.

  Aby zdobení letos bavilo opravdu všechny z kruhu vašich blízkých, můžete místo klasické špičky ozdobit vršek stromečku čokoládovou hvězdou ORION. Speciální stojánek na hvězdu sestavíte jednoduše a vánoční stromeček bude opravdu krásně zářit. Vyjímat se však bude i v oknech, na adventním věnci nebo třeba na slavnostně prostřené štědrovečerní tabuli. Vánoční atmosféra tak získá zlatou sladkou tečku.

  Nechte u Vás doma zazářit čokoládové ozdoby ORION a při odstrojování stromečku si se všemi blízkými užijte sladké potěšení kvalitních mléčných čokolád ORION vyrobených s tradicí a pouze z kvalitních ingrediencí.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů