Tři tipy, jak zajistit zdraví sterilizované nebo kastrované kočky

 • Péče o kočku
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Máte doma sterilizovanou nebo kastrovanou kočku? Udržte ji ve formě, naučte se rozpoznat její potřeby a změňte její návyky.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Sterilizace nebo kastrace se provádí od 6 do 7 měsíců věku kočky. Kastrace či sterilizace kocourů a koček je jediný spolehlivý způsob, jak u koček chovaných v bytě eliminovat říji a zamezit reprodukci nežádoucího potomstva. Kastrované kočky mají větší průměrnou délku života, jsou přítulnější, mazlivější a klidnější. Pokud máte sterilizovanou kočku nebo kastrovaného kocoura, zde je několik základních rad…

  1. Dávejte své kočce správný typ krmiva

  Pokud chcete, aby vaše kočka prožila dlouhý a spokojený život po vašem boku, dávejte jí správný typ krmiva, který odpovídá jejím potřebám. Krmivo pro sterilizované a kastrované kočky musí mít správný obsah tuků a musí být bohaté na kvalitní proteiny. To vše najdete ve speciálně vyvinutém krmivu pro sterilizované a kastrované kočky FRISKIES for Sterile Cats: vaše kočka dostane všechny živiny, které potřebuje, aby si udržela náležité svalové napětí a pocit sytosti.

  2. Kontrolujte krmné dávky

  Sterilizovaná nebo kastrovaná kočka je klidnější, méně aktivní, a proto spálí méně kalorií. Její energetické potřeby jsou tak nižší o 20 až 30 %. Na druhé straně se ale zvyšuje její chuť k jídlu a hrozí riziko nadváhy. Kontrolujte proto denní porce své kočky: pro kočku o hmotnosti 4 kg se doporučuje denní porce 65 g suchého krmiva FRISKIES for Sterile Cats. Nezapomeňte zajistit, aby vaše kočka měla neustále k dispozici misku s čistou čerstvou vodou!

  3. Udržujte svou kočku v pohybu

  Kočky potřebují fyzickou aktivitu stejně jako my. Chcete-li udržet svou kočku ve formě, investujte do kočičího stromu nebo hraček, které v ní vzbudí touhu běhat a skákat. A pokud máte zahradu, dbejte na to, aby kočka chodila ven: lezení po stromech je ta nejlepší rozcvička, jakou si může kočka přát!

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů