Vezměte děti na jarní lyžování

 • Tip na výlet
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Jarní lyžování má spoustu výhod. Sjezdovky jsou úplně prázdné, ceny permanentek klesají, někde se dokonce lyžuje za symbolickou cenu nebo dětské jízdné. A hory často zalévá slunce. Na sjezdovky je nutné vyrazit brzy ráno, protože odpolední sníh už nemusí stát za moc. Vezměte děti na poslední lyžovačku… Ptáte se kam?

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“Harrachov

  Jedno z tradičních krkonošských středisek slibuje: zkusíme letošní sezonu protáhnout až do velikonočního víkendu, který letos začíná 23. dubna. Uvidíme, jestli se nám to podaří.
  Harrachov patří mezi jedny z tradičních areálů, lyžuje se zde na více než osmi kilometrech sjezdovek.
  Na vrchol Čertovy hory lyžaře vyvážejí dvě lanovky, dolů se sjíždí čtyřmi pěkně členitými sjezdovkami všech stupňů náročnosti. Černá je už ovšem zavřená. Zdejší červené jsou ale dost členité a můžete si tu vše vynahradit.
  V Harrachově je také možné navštívit muzeum sportu i muzeum skla s historickou sbírkou výrobků zdejší sklárny. Vyrazit lze i do pivovaru – samozřejmě s ochutnávkou produktů.

  www.skiareal.com

  Špindlerův Mlýn

  Do Velikonoc by chtěli „jezdit“ i ve Špindlerově Mlýně, kde v areálu Horní Mísečky tradičně lyžařská sezona končí. Ve Špindlerově Mlýně to bude vaše děti bavit. Kromě kvalitního lyžování tu je možné vyrazit do aquaparku, na bobovou dráhu nebo do spousty cukráren.
  Lyžuje se tu ve třech areálech, celkem na 25 kilometrech sjezdovek, lyžaře nahoru vyvážejí čtyři lanové dráhy a jedenáct vleků. Na všechny platí jednotný skipas.
  Ambicióznější lyžaři milují Svatý Petr se dvěma sjezdovkami s parametry tratě pro mezinárodní a evropské závody. Pro děti jsou spíše Medvědín a Horní Mísečky. Jde především o červené (středně náročné) sjezdovky. Najdete tady i snowpark. Stoh nabízí černou sjezdovku.
  Špindlerův Mlýn je sice mondénním místem, ale dovolenou si tu užije každý.

  www.skiareal.cz

  Hochficht

  Nezavírají ani na Hochfichtu, v rakouském středisku hned za českými hranicemi na Šumavě. Celkem se zde jezdí na 20 kilometrech tratí. Tady plánují konec sezony na 12. dubna. Hochficht nabízí krásné lyžování pro všechny. Pro děti nechybí 150metrový krytý pojízdný koberec.

  www.hochficht.at

  Rakouské a italské ledovce

  Sezona ani zdaleka nekončí na rakouských a italských ledovcích. Vyrazit je možné například do Söldenu, na Stubai, Kaprun, Hintertux, kde dokonce vleky fungují celoročně. V Itálii zůstává až do května v provozu Sulden či Val Senales.“}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů