Vyváženě, kvalitně a chutně také o prázdninách!

 • Výživa dětí
 • 3 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Na letní prázdniny se děti těší téměř od začátku školního roku a jako správní rodiče vybíráme program tak, aby se děti měly co nejlépe. Nezapomínáme ale někdy o prázdninách na vyvážený jídelníček dětí?

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Spousta rodičů své děti v létě pošle na tábor. Je to vhodná příležitost, jak je zabavit, něco naučit a co si budeme nalhávat, jak si tak trochu odpočinout. Variant, kam děti na tábor poslat, je dnes opravdu mnoho. Mohou jet někam v rámci Česka nebo vyrazit do zahraničí a zlepšit si znalosti cizích jazyků. Mnoho táborů má také nějakou specializaci, takže je možné si vybrat od sportovních či vzdělávacích programů přes turisticko-zálesácké až po umělecky zaměřené nebo kouzelnické, nebo také rekreační programy či tábory se zvířaty. Zkrátka podle toho, co dítě baví a v čem chceme, aby se i přes prázdniny vzdělalo a rozvíjelo. Většina rodičů se také ohlíží na finance a nutné vybavení, tedy jestli dítě bude potřebovat stan, karimatku, spacák nebo nějaké další speciální pomůcky k tematicky úzce zaměřenému táboru. Výběr a samotné chystání je mnohdy tak náročné, že snadno zapomeneme na to nejdůležitější: Co naše ratolesti budou po dobu tábora jíst?

  Během školního roku na stravu našich potomků dbáme. Snažíme se, aby děti konzumovaly dostatek ovoce a zeleniny, aby jedly pravidelně a aby dodržovaly pravidelný pitný režim. Sledujeme také, jak se stravují ve školní jídelně. Jak by ale měla vypadat táborová strava? V létě, kdy děti při různých hrách a aktivitách spálí daleko větší množství energie než jindy, by měl být jejich jídelníček o to výživnější, pestřejší a zároveň chutný. Proto není radno tento aspekt opomenout či podceňovat.

  Společnost Nestlé zúročila své dlouholeté zkušenosti a úzkou spolupráci s předními nutričními specialisty a vyvinula pestrou škálu produktů vhodných k přípravě pokrmů a nápojů i do jídelen na dětské tábory. Produkty z řady Nestlé Professional jsou připravovány pečlivě a pouze z kvalitních surovin. Mohou se tedy stát výborným základem zejména obědů, a pokud jsou vhodně doplněny čerstvými surovinami, především zeleninou či ovocem, tvoří součást pestrého a vyváženého jídelníčku.

  Řada Nestlé Professional přináší hned několik výhod. Příprava výrobků je snadná a rychlá, jsou cenově výhodné a mají velmi různorodé využití. Tyto benefity oceníme nejen my jako rodiče, ale i děti s mlsnými jazýčky a především i pořadatelé a kuchaři, kteří si touto cestou výrazně usnadní svou nelehkou práci.

  Během dne, a zvlášť v horkých letních dnech, je nutné dodržovat pitný režim. Nestlé Quick Drinks nebo Nestea broskev zajistí příjem tekutin, a také příjemně osvěží. Nastartovat dětem den pak mohou napomoci oblíbené nápoje jako Caro, Nesquick, Granko, a také Nestlé cereálie, které poskytují chutný a výživný start do dalšího dne. Chuťové buňky příjemně překvapí také široká škála omáček, šťáv a polévek. Mezi produkty Nestlé Professional najdeme také několik druhů těstovin, které mají děti tolik rády. Jsou vyrobeny ze 100% semoliny, což je namletá tvrdá neboli tvrdozrnná pšenice. Její obsah v těstovinách zajišťuje, že se nerozvaří. Příprava je proto snadná, i při vaření velkého množství. V portfoliu Nestlé Professional najdete i další přílohy, jako například oblíbenou bramborovou kaši, poctivé bramborové knedlíky, samotné bramborové těsto nebo třeba halušky. A kdo má rád sladké, toho osloví dezerty, které kuchařům pomohou vykouzlit dobroty jako z cukrárny. Děti si zamilují Tiramisu, Panna Cottu i Čokoládovou pěnu a budou se olizovat za ušima ještě doma.

  Produkty Nestlé Professional významně napomáhají k přípravě pestré stravy. Nepodceňujme tedy jídelny a stravování ani na letních táborech a aktivně se zajímejme o to, jaké pokrmy jsou našim dětem předkládány. Nyní máte navíc jedinečnou příležitost zasoutěžit si a vyhrát pro oblíbený tábor vašich potomků produkty Nestlé Professional v hodnotě 10 000 Kč. Dalších pět soutěžících bude mít možnost získat balíček dárků pro vyvážený životní styl.

  Nenechte tedy nic náhodě a zapojte se do naší soutěže! I pouhé dva týdny mohou s trávením citlivého dětského organismu významně zamávat. Dejme proto přednost vyvážené, kvalitní a chutné stravě.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů