Zacvičme si s pejskem

 • Sport se psem
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Můžeme udržet svého psa i sebe v dobré fyzické kondici a ještě si u toho užít spoustu legrace. Takový je dogdancing,cvičení v rytmu hudby. Mezi pejskaři je oblíbené i agility, které vzniklo v Anglii, původně jako zábava pro voříšky.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  Co vše může pes při dogdancingu předvádět? Pokud cviky neohrožují zdraví psa, fantazii se meze nekladou. Je povolena celá škála pohybů od chůze u nohy po otočky, slalom mezi nohama, couvání, podávání pacek, panáčkování, válení sudů, skákání přes ruce nebo nohy pejskaře. Pro nedospělého psa s nedovyvinutými klouby jsou některé cviky nebezpečné (couvání, chůze na zadních, rotování v otočkách nebo sudech, skoky), takže bychom je měli vynechat.

  Zábavný a nenáročný tanec
  Dogdancing není náročný na čas, na prostor, ba ani na finance. Většina tanečníků cvičí sama soukromě, stačí deset minut denně a pes se naučí mnoho nových věcí, existují však také kurzy, zkoušky a závody.
  Závodit smí pes od jednoho roku věku a většinou je třeba se na závody předem přihlásit. S sebou si musíme vzít hudbu, na kterou jsme nacvičovali sestavu, a očkovací průkaz. Většinou platí, že délka a výběr hudby, choreografie a kostýmy jsou libovolné. Při vystoupení však není povoleno používat hračky nebo pamlsky.
  Na zkouškách dogdancingu je naopak omezení velmi mnoho – povinné jsou například některé cviky a také délka hudby. Na zkouškách první úrovně smí pes závodit od deseti měsíců, na zkouškách vyšších úrovní od dvanácti měsíců.

  Agility, skvělý sport
  Začíná se nejdříve od čtvrtého měsíce věku štěněte. Předpokladem úspěšného tréninku je kvalitní vztah mezi člověkem a jeho psem a dále pár základních dovedností z výcviku poslušnosti. Aby štěně mohlo začít běhat agility, musí ovládat zejména povely ,,Ke mně‘!“,,Sedni‘!“, ,,Zůstaň‘!“ a především – musí ochotně následovat svého páníčka i v rozptylujícím cizím prostředí. Cílem sportu je, aby majitel se svým psem překonali trať s překážkami – parkur – ve správném směru a pořadí (první překážkou je tunel), bez chyb a v co nejlepším čase. Kořistí je pamlsek či hračka a pochvala na konci každého parkuru. Při tréninku se pes naučí stýkat s ostatními psy i lidmi, mizí agresivita a strach.
  Agility je skvělý sport a bezvadná zábava, prospívá nejen psům, ale i páníčkům, a nelze ho než doporučit. Čas, který agility věnujete, rozhodně není ztracený.

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů