Zumba, zumba, zumbička posilní všechna srdíčka!

 • Zumba
 • 2 minuty čtení
 • 26. 2. 2015
 • Tým Plus Pro Vás
 • Zumba není žádnou novinkou. Její příběh se začal psát již před několika lety a je spojen se jménem Alberta Pereze. Oblíbený fitness trenér se připravoval na pravidelnou hodinu aerobiku.

  {containers“:[{„id“:1,“type“:“container100″,“params“:{},“shapes“:{„first“:[{„id“:2,“type“:“shapeOldArticle“,“params“:{„html“:“

  S údivem zjistil, že zapomněl hudbu, kterou při hodinách běžně využívá. Lidská vynalézavost je však obrovský dar. Touto vlastností bezpochyby disponuje i tanečník a choreograf Beto, protože hodina aerobiku se v ten „osudový“ den nesla v tónech rytmické latinskoamerické hudby. Co však bylo nejdůležitější, aerobik v tomto podaní sklidil obrovský úspěch. Další události kolem zumby měly velmi rychlý spád. V roce 2001 vznikla oficiální skupina Zumba fitness. V současnosti se zumba procvičuje v 75 zemích světa a patří mezi nejoblíbenější fitness programy.

  Co je zumba?

  Zumba patří mezi oblíbené aerobní aktivity na celém světě. Fitness cvičení je podmanivou směsí tanečních rytmů latinskoamerické hudby a prvků posilování. Jednodušší definice hovoří o zumbě jako o kombinaci aerobiku a latinskoamerických tanců belly, merengue, flamenka, salsy, samby, calipsa a cumbie – rytmické a vášnivé tóny hudby ve spojení s přitažlivými a energickými pohyby dostanou každého.

  Proč se věnovat zumbě?

  Zumba je především zábava, ale má i mnoho dalších pozitivních efektů. Jaké jsou její hlavní účinky?

  Pokud pociťujete únavu nebo na vás dolehl smutek, vyzkoušejte lékařku jménem Zumba. Již po první hodině, která vás doslova nadchne, se budete cítit mnohem lépe. Za tu proměnu mohou hormony štěstí. Endorfiny se při cvičení uvolňují závratnou rychlostí. Z toho důvodu mějte na paměti, že zumba přináší s sebou mnoho pozitivní energie a skvělou náladu.

  Dynamické cvičení plné zábavy je aerobní aktivitou, která posiluje nejdůležitější orgán v lidském organismu – lidské srdce. Proč je to tak? Ľubomír Held v publikaci Teória a prax výchovy k zdravej výžive v školách tento fakt vysvětluje velmi jednoduše. Vlivem aerobní aktivity je srdce ve větší míře zásobeno krví a přečerpá mnohem více této vzácné lidské tekutiny.

  Dalším pozitivním aspektem je, že zumba se podílí na formování postavy. Prostřednictvím energického cvičení si vyformujete jednotlivé části těla. Zaměřuje se předovším na nohy, ruce, hýždě a břicho. Samozřejmostí je spalování tuků. Za hodinu můžete vytancovat 250 až 500 kalorií.

  Zumba je tady pro všechny

  Pokud se stále neumíte odhodlat pro první hodinu zumby, protože jste v tanci „dřevo“ nebo máte několik kilogramů navíc, odhoďte své obavy. Zábavný fitness program je vhodný téměř pro každého. Ocení jej všechny váhové i věkové kategorie. Zumba je založená na střídání rychlých a pomalejších rytmů a neodmyslitelně k ní patří krátké přestávky určené na doplnění zásob tekutin a oddech. Kdo jednou navštíví hodinu zumby, už s ní nikdy nepřestane. Dovolte zumbě, aby si získala i vaše srdce!

  Zdroj: Ľubomír Held a kolektív autorov – Teória a prax výchovy k zdravej výžive na školách. Prvé vydanie. Trnava: Typi Universitatis Tyrnaviensis, VEDA, 2006

  „}}]}}],“layout“:“article“}“

  Tým Plus Pro Vás
  Tým Plus Pro Vás
  S radostí až do mobilů